Pembe Ev Dekorasyonu

Dekorasyonunuzda pembenin sakinleştirici etkisinden faydalanabilirsiniz. Pembe ev dekorasyonu nasıl yapılır?

Pembenin harekete geçirici etkisinden yararlanırken doğru yerde kullanımını göz ardı etmeyerek dekorasyonunuzda hoşluk yaratabilirsiniz.

Dekorasyonda kullanım için pembenin birçok tonu bulunuyor. Öncelikle hangi pembe tonunu tercih edeceğinizi belirleyin. Kullanacağınız pembe tonunu belirlerken, evinizin hangi bölümünde kullanacağınızı, eşya, obje ya da duvar rengi olarak tercih edip etmeyeceğinizi saptayın. Örneğin şeker pembe kullanımı çocuk odası ya da daha sevimli bir görünüm yaratmak istediğiniz bölümlerde kullanıma daha uygun olacaktır. Koyu pembe rengini ise, salonunuzu hareketlendirmek için kullanacağınız objelerde tercih edebilirsiniz.

Adından da anlaşılacağı üzere, dengeli ve uyumlu renklerin buluştuğu bir dekorasyon stilidir. Stabil dekorda, uyumlu renklerin ölçülü bir şekilde mekana yansıdığını görürsünüz. Yukarıdaki fotoğrafta da görüldüğü üzere mavi ve pembenin farklı tonları kullanılmış ama renk dengesi bozulmamıştır. Bu nedenle uyum sağlayan ve kendi aralarında armoni yaratan tonlara yer vermelisiniz. Bej, kum ve haki gibi renk tonlarını, turkuaz, nil yeşili ya da pembenin uygun tonlarını kullanarak dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonunda Pembe

Yatak odanızda canlı ve farklı tonlarda renkler görmek hoşunuza gidiyorsa, hiç çekinmenize gerek yok. Perdelerinizde koyu turuncu ve pembe tonlarını birlikte kullanın. Bu, odanıza canlılık ve hareket kazandırır.

Yatak başına karar verirken, kadife kumaşların elit bir görünüm kazandırdığını göz önünde bulundurun. Pembe kadife bir yatak başı, odanın ilgi merkezi olacaktır.

Yatak örtüsünde de cıvıl cıvıl renkler kullanabilirsiniz. Modern bir tarz için, geometrik ve retro desenlere yönelin. Daha klasik bir tarz için ise, floral desenler daha uygundur. Özellikle, pembe, turuncu, yeşil, mor ve mavi renklerin her tonunu çekinmeden kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu