Pencere Kilidi Nasıl Takılır?

Pencere kilidi nasıl takılır? Cam kilidi nasıl takılır? Artan hırsızlık olayları sebebiyle evde güvenlik önlemi almak da zorunlu hale geliyor. Bu amaçla pencere emniyet kilidi kullanabilirsiniz.

Evde yaşayan bireylerin güvenliği için önlem almak gerekli ve önemlidir. Yaşam alanlarında güvenli ortamlar yaratmak birkaç önlemle mümkün olabilir.

Sağlam kapı kilitleri, alarm sistemleri, pencere kilitleri evde güvenlik önlemi almak için birer yöntem olarak karşımızda duruyor. Herhangi bir yapı marketten alabileceğiniz pencere kilidi ile de pencerelerinizi güvenli hale getirebilirsiniz.

Cam kilidi nasıl takılır?
Cam kilidi nasıl takılır?

Cam Kilidi Nasıl Takılır?

Pencere emniyet kilitleri iki parçadan oluşan ufak genellikle demir veya metalden yapılma güvenlik kilitleridir. Pencere emniyet kilidi çeşitli özelliklerde üretilir. Basmalı, çekmeli ya da alarmlı modellerden herhangi birini seçebilirsiniz. Peki pencere kilidi nasıl takılır?

  • Pencere kilidini takmak için yer belirleyin.
  • Bu yerin pencerenin orta kısmına denk gelmesi önerilir. Böylece daha sağlam olacaktır.
  • Belirlediğiniz yeri kurşun kaleminizle işaretleyin.
  • Eğer malzemenin genişliği kısa gelirse yanında verilen genişliği arttıran parçayı kasa ile malzemenin arasına koyabilirsiniz.
  • Kilidi sabitlemek için iki vidayı sıkın.
  • Ardından vidaların üzerine kapaklarını takın.

Alarmlı pencere emniyet kilidi herhangi bir zorlamada ses çıkardığı için uyarma özelliğine sahiptir. Böyle az maliyetli bir çözümle büyük sorunların önüne geçebilirsiniz. Bu emniyet kilitlerinin kapılar için olanları da vardır.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pencere kilidi nasıl takılır konusunda dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır:

  • Pencere kilidi hem evin daha güvenli olmasını sağlar, hem de çocukların pencereleri açmasını engeller.
  • Pencere kilidini yapı marketlerden alabilirsiniz.
  • Pencere kilidinin farklı çeşitleri mevcuttur. Dilerseniz alarmlı olanlarını tercih edebilirsiniz. Herhangi bir zorlama durumunda alarm devreye girecektir.

Bazı pencere üreticileri kendi pencere kilitlerini de pazarlamaktadır. Pencereyi aldığınız yerden de bu ürünü talep edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu