Pencere pervazlarını değerlendirin

Evde değerlendirilebilecek alanların sınırı yok. Bu alanlardan biri ise, cam pervazları. Cam pervazları, birkaç basit işlem ile süslenebilir veya ihtiyaçlara göre tasarlanabilir.

Cam pervazlarını süsleme konusunda size yardımcı olacak ilk nesne, şüphesiz ki saksılardır.  Rengârenk çiçeklerle süslenmiş saksılar, pencere önünde oldukça güzel bir görüntü sergileyecektir. Bunun için, tek boyda saksı yerine, büyüklü küçüklü saksılar kullanmak çok daha hoş bir etki yaratacaktır.

Saksı satın almak yerine, evde kendi saksınızı da yapmanız ve ortaya orijinal bir görüntü çıkarmanız mümkündür. Bunun için, artık kullanmadığınız bir çaydanlık işinize yarayacaktır.

Cam pervazlarını, dilerseniz küçük taşlar ve deniz kabuklarıyla da süsleyebilirsiniz. Özellikle marin tarzı ile oluşturulmuş bir dekorasyonda, bu fikirden yararlanabilirsiniz. Yine yaratıcılığınızı konuşturmak, dikkat çekici nesneler oluşturmak için ise, deniz kabuklarını oje yardımıyla boyayabilir ve bu şekilde pervaza yerleştirebilirsiniz.

Dekorasyonda romantik bir hava seviyorsanız, bu defa pencere pervazına küçük mumlar yerleştirebilirsiniz. Akşamları, ampul yakmak yerine bu mumların ışığında vakit geçirebilirsiniz.

Pervazları değerlendirme konusunda vereceğimiz son fikir ise, kitapseverlere yönelik. Özellikle yağmurlu günlerde pencere yanına oturup kitap okumak, insana büyük bir zevk ve huzur verir. Eğer pervazınız enli ise, buraya kalın bir örtü veya battaniye serebilir, sırtınıza bir yastık alabilir ve burada saatlerce sıkılmadan kitap okuyabilirsiniz.

Bunlar ve diğer birçok yöntem ile evinizde pencere pervazlarını da değerlendirmiş olursunuz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu