Pencere ve perde temizliği

Evinize dıştan bakıldığında pencere ve perdeler göze ilk çarpan yerlerdir. Perde ve pencerenin temizliği kaplamasından, deseninden çok daha önemlidir.

Pencere temizliği

Pencerenizi silmeden önce çerçevelerini temizleyin. Pencere çerçevelerini içten dışa doğru silin. Daha sonra pencere camlarını silebilirsiniz.

Pencereleri silerken direkt güneş ışığı almamasına dikkat edin. Direk güneş ışığı alan camları ıslak bezle sildiğinizde, bezin değdiği yerler çabuk kuruyacağı için camda leke bırakacaktır.

Camlarınızın parlamasını istiyorsanız sirke, su ve gazete kağıdı ile silin. Sirkeli su ile sildiğiniz camları daha sonra gazete kağıdı ile kurulayın. Camlarınızın gözle görülür bir şekilde parladığını fark edeceksiniz.

Camlarınızda leke kalmasını istemiyorsanız, camlarınızı mikrofiber bezler ile silebilirsiniz.

Perde temizliği

Perdeleriniz temiz olmasını istiyorsanız, perdelerinizi kornişten çıkarıp yıkayın. Perdelerinizi yıkarken yıkama talimatlarına mutlaka uyun. Bazı perdeler makine ya da elle yıkamaya uygun değildir. Evinizde bu tarz perde kullanıyorsanız, perdelerinizi temizlemek için kuru temizlemeyi tercih edin. Perdeleriniz yıkanırken, pencerenizi ve kornişi silin. Yıkanan perdelerinizi mutlaka temiz cama asın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu