Pencereli Mutfak Modelleri

Pencereli mutfak modelleri ile yapacağınız değişikliklerle mutfağınızda gözle görülür bir iyileşme sağlayabilir, mutfakta daha uzun ve daha keyifli zaman geçirebilirsiniz. 

Mutfağınızda yapacağınız değişikliğe, aydınlatmadan başlayın. Karanlık gözüken mutfaklarda, birçok ayrıntı gözünüzden kaçabilir.

Duvarlarınızı, doğanın renklerine boyayın. Bahar geliyor, açık renkler ve yaz güneşi mutfağınızı daha da ferah gösterecektir. Size huzur veren renklerin hâkim olduğu bir mutfakta, daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Fırın ve bulaşık makinesi gibi beyaz eşyaları, mutfağınızın dekorasyonunu bozmaması için, mutfak dolaplarınızın içine yerleştirin. Tezgahın üst tarafındaki mutfak dolaplarının yerine, açık raf kullanabilirsiniz.

Değişime karar verdiğinizde mutfağınızın planını, kabataslak çizmeye çalışın. Bu taslak, kesin ölçü bilgilerini barındırsın. Böylece olası sürprizleri engellemiş olursunuz.

Hayalinizdeki mutfağın tarzına karar verin. Var olan mutfak yapısını değiştirmek, bazı duvarları kırmak ve yeni duvarlar oluşturmak istiyorsanız, güvenebileceğiniz bir mimar veya yapı mühendisi ile çalışın.

Mutfak adaları, pencereli mutfaklar ya da açık mutfaklar tüm alternatifler arasında size ilham verebilir. Pencereli bir mutfak yemek yapmanın dışında mutfakta daha çok vakit geçirmenizi de sağlayabilir.

Pencereli mutfaklar daha ferah ve mutfak işleri dışında da mutfakta vakit geçirmeye elverişli mekanlardır. Mutfakta aileniz ve misafirlerinizle daha keyifli vakit geçirmek istiyorsanız pencereli mutfak örneklerinden ilham alabilirsiniz. Mutfak dekorasyonu fikirleri:

Farklı mutfak modelleri ile mutfağınızı baştan yaratabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu