Penceresiz Oda Dekorasyonu

Evdeki penceresiz odaları yaratıcı fikirlerle dekore ederek estetik bir havaya kavuşturabilirsiniz. Penceresiz oda dekorasyonu nasıl yapılır?

Pencere, evler için en gerekli mimari unsurlardandır. Fakat apartman dairelerinde penceresiz odalar ya da penceresi havalandırmaya bakan evler bulunmaktadır. Pencere yaşama alanına gün ışığı ve havanın girmesini sağlar. Penceresiz odalar hava ve gün ışığından mahrum kalır. Bunu telafi edebilmek için dekorasyonda akılcı çözümlere yönelmek gerekir.

Penceresiz Mutfakta Aspiratör Kullanın

Eğer penceresiz bir mutfağınız varsa  mutfakta hava sirkülasyonu için muhakkak aspiratör kullanmalısınız. Aspiratör mutfaktaki yemek kokularını dışarı atarak mutfağın boğucu bir yer olmasını engeller.

Yatak Odasında Klima Kullanın

Klimalar yalnızca ısıtma ya da soğutmada kullanılmaz. Aynı zamanda havayı tazeleme özellikleri de vardır. Penceresiz bir yatak odanız varsa muhakkak odaya bir klima taktırın. Yeni nesil teknoloji ile havayı temizleyen modellerden tercih ederseniz yatak odanız daha ferah bir yer olacaktır. Güçlü bir aydınlatma aparatı tercih ederek odanın aynı zamanda aydınlık olmasını sağlamalısınız.

Hava Temizleyen Bitkiler Alın

Saksı bitkileri ve ev ağaçları hem evin daha güzel görünmesini sağlar hem de eve doğanın enerjisini getirir. Penceresiz odalarda hava temizleme özelliğiyle bilinen bitkilerden kullanarak hem odanızın daha estetik görünmesini sağlayabilir hem de ferah bir hava oluşturabilirsiniz. Fakat bu bitkileri yalnızca salon ya da mutfaklarda tercih etmelisiniz. Yatak odalarında böyle bitkiler gece sağlık açısından zararlı olabilir.

Daha Az Mobilya Kullanın

Pencere olmadığı için penceresiz odalarda kapıdan gelen hava önemlidir. Kapıdan giren havanın engellenmemesi için böyle odalarda mümkün olduğunca az eşya kullanmalısınız. Minimal tarzda dekore ettiğiniz oda daha ferah olacaktır.

Aromatik Mumlar ve Yağlar Kullanın

Güzel koku ortamın havasını tazeler. Stresi azaltan, dinlendirici yumuşak kokulu mumlar ve yağlar penceresiz odaların havası için iyi bir tercih olacaktır. Odanın yüksek bir yerine koyacağınız aromatik mum ya da yağ iyi bir çözümdür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu