Pergola Tente Sistemleri

Pergola, Latince saçak anlamına gelen pergule kelimesinden gelmekte olup, İtalyancada gölgelik anlamına gelmektedir.

Pergola Tente 2

Pergola, bir hat boyunca yanlarına sütün ya da direkler dikilip üstünün çeşitli malzemelerle kapatılmasıyla gölgelik alanlar oluşturmak amacıyla kullanılan bir tente sistemidir. Günümüzde pergolalar sedir ya da sekoya gibi dayanıklı ağaçlardan yapılmaktadır.

Pergola tente sistemi sayesinde, yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilmektedir. Pergola yazın güneşten, açılır kapanır ve su geçirmez özelliği ile de kışın yağmurlu havalardan korunmak için teras ve bahçelerde kullanılabilir.

Eğer isterseniz pergola tente sisteminizin etrafını camla kapattırarak kış bahçesi de oluşturabilirsiniz. Böylece kışın da bahçenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Perogla Tente

Pergola Tente Fiyatları

Pergola fiyatları  kullanım alanı ve tercih ettiğiniz dizaynla beraber, malzeme seçimlerinize göre belirlenir. Öncelikle pergola tente sistemini nerede ve ne amaçla kullanacağınıza karar vermelisiniz. Ardından pergolanın nereye monte edileceği ve hangi teknikle montajının yapılacağı incelenmelidir. Pergola montajı sırasında karşılaşılan zemin uyumsuzlukları konusunda bilgi alınmalıdır.

Pergola Tente3

Pergola Nasıl Yapılır?

Pergolalar, ahşap ya da demir malzemeden üretilir. Pergolaların, bahçelerde en fazla 2.40 m net iç yüksekliğinde veya zemin kat ve kat teraslarında bulunduğu katın kat yüksekliğini aşmayacak şekilde yapılması gerekiyor.

Pergolalar, hafif strüktür malzemeden yanları açık, üstü döşeme plağı ve kaplaması yapılmadan boşluklu olarak düzenlenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu