Philips ile evde sinema keyfi ikiye katlanıyor

Philips; ultra ince ve kablosuz soundwoofer modelleri ile yeni Fidelio hoparlörlerini Berlin’de düzenlenen IFA 2014 Fuarı’nda tanıttı.

Fidelio B5 kablosuz surround soundbar hoparlör, Philips’in bugüne kadarki en akıllı ve çok yönlü soundbar ürünü. Birinci sınıf Philips Fidelio serisinin son ilavesi olan bu ürün, evde stil sahibi ve gerçekçi bir sinema deneyimi arayanlara mükemmel bir çözüm sunuyor. Philips Fidelio serisinde büyük bir yenilik olan soundbar ve 2 kablosuz ayrılabilir hoparlör, aynı zamanda bağımsız Bluetooth hoparlörler olarak kullanılabiliyor.

Saniyeler içinde stereo’dan surround sese

Standart yapılandırmasında kullanılan Fidelio B5, günlük olarak TV şovları ve filmler için harika ses sunuyor. Kendinizi tam olarak aksiyonun içine kaptırmak istediğinizde ise gerçek bir surround ses deneyimi için sadece 2 kablosuz ayrılabilir hoparlörü arkanıza yerleştirmeniz yeterli.

Gelişmiş kalibrasyon algoritması sayesinde ayrılabilir hoparlörleri konumlandırmak da çok kolay. İstediğiniz yere yerleştirdikten sonra, mükemmel şekilde dengeli surround sesi garantilemek için gömülü yapılandırma algoritmasını çalıştırabilirsiniz.

Dolby Digital ve Dolby Pro Logic II teknolojisi tarafından sağlanan 3 boyutlu surround deneyimi ile birlikte soundbar’ın gelişmiş güçlü 3 inç sürücüleri ve birinci sınıf yumuşak kubbe tweeter’larından dengeli, dinamik ses sunuluyor. Tescilli kablosuz ses teknolojisinin dâhil edilmesi sayesinde kablosuz ayrılabilir hoparlörler arasında hiçbir ağ paraziti riski bulunmuyor.

Sizinle hareket eden hoparlörler

Ana çubuk ve 2 ayrılabilir hoparlör dâhil soundbar’ın her parçası, bağımsız Bluetooth hoparlörler olarak kullanılabiliyor. Çok yönlü ve güçlü ayrılabilir hoparlörleri evinizde veya bahçenizde istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz. Pil, sadece tek bir kez şarj ile müzik için 5 saate kadar ve film için 10 saate kadar dayanıyor. Ana çubuk, kolay ve sezgisel eşleştirme için NFC’nin yanı sıra yüksek duyarlılıkta akış için Bluetooth aptX ve AAC içeriyor.

Bugüne kadarki en ince Philips Soundbar ve Subwoofer

Philips ultra ince soundbar ve subwoofer, yerden fedakarlık yapmadan TV ve film izlerken güçlü ses isteyenler için ince ve pürüzsüz bir kaplama ile olağanüstü ses sunuyor.

3 santimetreden daha ince soundbar, büyük bir sonik etki yaratıyor ve net ses için 2 adet bir inçlik birinci sınıf yumuşak kubbe tweeter’lara ek olarak altı adet iki inçlik neodimyum woofer içeriyor. Subwoofer, iki adet 6,5″ woofer ve çift bas portu ile inanılmaz derecede ince 83 mm paket içinde üstün bas performansına sahip. Bu inceliği sayesinde oturma odasının her yerine, hatta koltuğun altına bile kolayca yerleştirilebiliyor.

Etrafı saran bir görüntüleme deneyimi için sistem, DTS dijital sese ek olarak Dolby Digital sanal surround teknolojisi de içeriyor. Birlikte çalışan güçlü soundbar ve subwoofer, devasa ses dinamikleri için olağanüstü bir 320W sunuyor. Sistem, aynı zamanda tüm akıllı cihazlardan müziğin keyfini çıkarmak için de harika. Sadece NFC- etkin bir akıllı telefonu veya tableti soundbar’a dokundurun ve kesintisiz bir şekilde Bluetooth ile bağlayın. Harika bir kablosuz müzik akış kalitesini garantileyen sistem aptX ve AAC Bluetooth akışı içeriyor.

Şık bir evde kullanım için ideal çift olan sistem, HDMI ARC aracılığıyla tek bir kabloyla harika ses sağlıyor. Buna ek olarak kablosuz subwoofer, soundbar ile arasındaki kablodan kurtulabileceğiniz anlamına geliyor.

Film ve televizyon keyfinize heyecan katın

Ses getirmesi için tasarlanmasına rağmen gene de ev ortamına tamamen uyum sağlayan Philips kablosuz subwoofer’ın ince profili, neredeyse her yere ister dikey ister yatay yerleştirilebileceği anlamına geliyor. Ayrıca kurulumu da çok kolay: her şeyi TV kumandanız aracılığıyla kontrol edebiliyorsunuz. Entegre kablosuz Soundbeam teknolojisi sayesinde de subwoofer’ınızı ile TV’nizi kablolarla bağlamanız gerekmiyor.

Bu ince, kompakt subwoofer’dan çıkan sesin gücü hissedip ve boyutları ötesinde bir bası deneyimlemek mümkün. 6,5″ sürücü, her tarafı sararak odanızı kaplayan etkili bir bas etkisi yaratmak için çift bas portu ve 50W çıkış gücü ile birleşiyor. Subwoofer’ın nereye yerleştirildiğine bağlı olarak geçiş frekansı, subwoofer ile TV hoparlörleri arasında en iyi ses dengesini sağlayacak şekilde ayarlanabiliyor.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu