Philips Akıllı Ütü Serisi ile Kireç Temizleme Daha Kolay

Bilindiği gibi, ütülerin en yaygın sorunu, kireç birikintisidir. Musluk suyunun kireçli oluşu, ütüye eklenen suyun da kireçli olmasını kaçınılmaz kılıyor. Düzenli olarak kireç temizliği yapılması, ütünün ömrünü büyük oranda uzatır. Buhar gözeneklerinden kireç tortusu ya da sarı su çıkması ütünün su kanallarında yoğun miktarda kireç birikintisi olduğunun belirtisidir.

“Ütülerdeki kireç ne sıklıkla temizlenmeli?”, “Ütülerin kireç temizliği nasıl yapılmalı?” gibi soruları Philips Akıllı Ütüler yanıtlıyor. Kireç kalıntılarını bir hazne içine toplayan Kolay Kireç Temizleme Sistemi de dahil edilerek üretilen yeni nesil ütülerin kireç temizleme yöntemi çok kolay. Sıradan kireç temizleme yöntemlerini unutturacak olan birkaç adımlık kireç temizleme işlemi ş şekilde; Easy De-Calc ışığının yanıp sönmesi, kireç temizleme zamanını geldiğinin belirtisidir.

Kireç temizleme zamanı gelen ütünün Easy De-Calc düğmesi çevrilerek açılır. İçindeki kireçli su boşaltıldığında ütü kireçlerden arındırılmış, Easy De-Calc düğmesi tekrar kapatıldığında ise kullanıma hazır hale getirilmiş olur.

Philips GC4870’in çift etkili kireç temizleme özelliği

Ütüde kullanılan sudaki kireç miktarına göre iki farklı aşamayla kireç temizleme işlemi yapılıyor. İlk adım, düşük oranda kireç içeren sularda yeterli olabilen aşamadır. Çift Etkili Kireç Temizleme Sistemi, ütü içerisinde Kireç Önleyici Tabletler oluşturuyor. Bu tabletler kireçlerin bütünleşmesine engel olarak buhar gözeneklerinin açık kalmasını sağlıyor. Sonraki adım ise tabletlerin yersiz kaldığı yüksek oranda kireç içeren sularda etkili olan aşamadır. Çift Etkili Kireç Temizleme Sistemi’nde ikinci aşamanın devreye girmesi için ütüdeki su deposunu tamamen doldurup maksimum ısıya erişmesi sağlanıyor. Ardından ütünün fişi

Philips GC7635
Philips GC7635

çekilerek şoklanması sağlanıyor. Şok etkisi ütü tabanından sıcak su akmasını sağlıyor. Böylece sıcak su, gözenekleri tıkayan kireçleri

de beraberinde yok ediyor.

Philips GC4870 serisinde kirece karşı üst seviye önlem almak isteyenler aksesuar kartuş kullanmalıdır.

Philips GC7635 kireçlenmeye karşı  5 yıl garantili

Sıcaklık ayarı yapılmadan tüm giysilerin ütüleyebilen GC7635, PureSteam kartuş ile sudaki kireci yüzde 99 oranında yok ediyor. Philips GC7635’in en yüksek performansı göstermesi için PureSteam kartuşun senede iki kez değiştirilmesi yeterlidir. İçinde bulunan kartuşların suyu kireçten arındırarak kullanım süresi uzatılan Philips GC7635, 5 yıl boyunca garantili.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu