Piknik Hazırlığı Nasıl Yapılır?

Bahar ve yaz mevsimlerinin vazgeçilmezi piknik hazırlığı nasıl yapılır?

Bahar ve yaz mevsimlerinin vazgeçilmezi pikniklerde, büyük küçük herkes keyifli vakit geçirir, açık havada tazelenir ve böylece kalabalık şehrin stresinden bir nebze de olsa uzaklaşılmış olunur. Bu güzel aktivitenin hazırlık aşaması da bir o kadar keyiflidir, ancak bazı ince detaylara dikkat etmek gerekir.

Piknik ortamınız film karelerinden çıkmış gibi dursun istiyorsanız önerilerimizi dikkate almanızda fayda var. Öncelikle içine yiyeceklerinizi koyabileceğiniz bir sepet edinin. Üzeri kapaklı hasır sepetler ideal bir seçim olacaktır. Piknikte bile olsanız şık bir ortama önem veriyorsanız; çimenlerin üzerine sermek üzere bir örtü ve örtünüze uygun peçeteler seçin.

Tıpkı romantik film karelerindeki gibi pötikare kırmızı beyaz örtüler piknik sepetlerinizin vazgeçilmez bir parçası olmaya adaydır. Sepetinizi hazırlamada ikinci aşama, kendinize bir “yiyecek konsepti” belirlemektir. Asla yapmamanız gereken bir hata; sepetinizi gereğinden fazla ve ağır yiyeceklerle doldurmaktır. Yemek konseptinizi, pikniğe katmak istediğiniz ortama paralel olarak seçebilirsiniz. Ailecek ya da kalabalık bir arkadaş grubuyla gidiyorsanız, sepetinizi önceden hazırlamış olduğunuz mini sandviçler, meyve ve içecekle doldurabilirsiniz.

Seçeceğiniz meyve elma, çilek, muz, ananas; tatlı olarak da ev yapımı veya hazır kurabiyeler, kekler ve güneşte eriyip her yeri mahvetmeye sebep olmayacak çikolata seçenekler arasındadır. Daha yemek ağırlıklı bir sepet tercih ediyorsanız; kuru köfte, zeytinyağlı dolma, sosis ve ekmek gibi kombinasyonlar yapmanız da mümkün. Sevgilinizle tercihiniz bir piknikse, sepetiniz de elbette ona göre olmalı.

Bu durumda sepetinizi bol bol peynir çeşidi, baget ekmeği, kuru meyve ve ceviz, badem gibi kuru yemişler, meyve olarak da güzel iri üzüm salkımlarıyla doldurmanız harika olacaktır. Dilerseniz daha önceden mini sandviçler ve kanepeler de hazırlayabilirsiniz. Sevdiğiniz bir paket çikolata nefis bir tatlı seçeneği olacaktır. Eğer alkol kullanıyorsanız, içecek olarak şarap tercih edebilirsiniz. Alkolsüz içecek olarak da tavsiyemiz, gazlı içeceklerden ziyade meyve suyu almanızdır.

Piknik sepetiniz, oyunlarınız ve radyonuzla birlikte harika bir güne hazırsınız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu