Porselen Demlik Nasıl Temizlenir?

Porselen demlikler sıklıkla tercih edildiği  gibi, kolaylıkla kirlenmesi nedeniyle, kullanım zorluklarına yol açabiliyor. Porselen demliklerin temiz görünmesini sağlamak için temizlik yöntemlerine dikkat etmeniz gerekiyor. 

Porselen Demlik Temizleme Yöntemleri

Porselen demliğin içerisinde kahve renkli lekelerin oluşmaması için çay demlikte uzun süre bekletilmemeli ve demliği kullandıktan sonra yıkamak gerekir. Bunun yanı sıra, etkili temizlik yöntemleri kullanmaya dikkat edilmelidir.

Sirke ile Temizlik: Porselen demliğinizin  temizliği için sirke ve su kullanabilirsiniz. Bir yemek kaşığı sirkeyi demliğin içerisine dökün, bulaşık süngeri ile çizmeden ovun ve  20 dakika kadar bekledikten sonra bol su ile durulayın.

Kabartma Tozu ile Temizlik: Porselen demliğinize bir tatlı kaşığı kabartma tozu dökün ve ıslak sünger ile demliği ovun, birkaç dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayın.

Bulaşık Deterjanı ve Çamaşır Suyu ile Temizlik: Porselen demliğinizin içerisindeki lekeleri çıkarmak için, demliğin içerisine biraz çamaşır suyu bir iki damlada sıvı deterjan koyun ve üzerine sıcak su ilave edip 10 dakika kadar bekletin. Daha sonra bulaşık süngeri ile ovalayıp yıkayın.

Porselen demliklerin içerisinde lekelerin oluşmaması için çayı demlikte uzun süre bekletmeye özen göstermeli ve etkili temizleme yöntemleri kullanmalısınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu