Porselen Dış Mekân Kaplamaları Üretildi

Tüm açık alanların iç mekânlar kadar estetik görünmesi amacıyla porselen karolar üretildi.

Kamusal alanlardan konut iç mekânlarına kadar farklı ölçeklerdeki mimari ve iç mimari projelere tasarım özgürlüğü getirmeyi amaçlayan porselen karolar, doğal taş, ahşap, beton ve mermer görünümleriyle dış mekânlar için de farklı tasarım seçeneklerine sahip olarak üretildi.

Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği (SERKAP) porselen karoların, doğal görünümlü modellerinin yanı sıra, kalın ve dayanıklı olmalarıyla bahçe, teras, balkon, iş yerleri, ağır malzemelerin taşındığı mekânlar, giriş rampaları, otopark ve garajların zemin kaplamalarında oldukça sık tercih edildiğini belirtti.

 Porselen Karolar Nasıl Uygulanır

Uygulanacağı yere basit bir şekilde monte edilerek yapıştırıcı, sıva, derz ve işçilik gerektirmeyen zeminlerde hemen kullanıma hazır hale getirilen, taşıyıcı aparatlar üzerine de yerleştirilebilen porselen karoların alt kısımlarına aynı zamanda sulama ve aydınlatma sistemleri de döşenebiliyor.

Porselen Karolar Dona ve Sıcaklığa Dayanıklı

Yüksek sıcaklıkta pişirildiğinden % 0,5’in altında su emme özelliğine sahip olan, dona ve sıcaklığa dayanıklılık gösteren ve her tür iklim özelliklerinde iç ve dış mekânlarda kullanılabilen porselen karoların, kırılmaya, eğilmeye, aşınmaya, lekeye ve kimyasallara karşı yüksek direnç göstermesi hedefleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu