Portmanto Dekorasyon Fikirleri

Evin giriş bölümünde yer alıp mont, ayakkabı gibi günlük giysiler ve diğer eşyaların depolanmasında kullanılan portmanto, dağınıklığın önlenmesine de yardımcı bir mobilyadır.

The Happy Home Project
Görsel: The Happy Home Project

Antrede işlevsel olarak en ihtiyaç duyulan mobilya portmantodur. Bunun için antrede bir portmanto kullanılması önerilir. Ayrıca depolama ünitesi de bulunan bir bank da dekorasyonda kullanılabilir.

Portmanto etrafta durmasını istemediğiniz eşyalarınızı organize etmenize yardımcı olur. Portmantoda yer alan raflar, kutular, kancalar ile eşyalarınızı rahatça depolayabilirsiniz.

Siemasko + Verbridge
Görsel: Siemasko + Verbridge

Her evin girişi portmanto için uygun olmayabilir. Fakat büyük bir portmanto kullanmak yerine girişin uygun bir bölümünde sadece kancalar ve bir raftan oluşan basit bir portmanto da kullanabilirsiniz.

Dilerseniz sadece raf ve kancadan oluşan portmantonuzun arkasını duvar kağıdı ile dekore ederek güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Sims Hilditch
Görsel: Sims Hilditch

Eğer evinizin giriş kısmı uygunsa daha büyük ve işlevsel bir portmanto da tercih edebilirsiniz. Böylece daha büyük bir dağınıklığı ortadan kaldırmış olursunuz.

Antrede kullanılacak mobilyaların standart ölçüleri:

Portmanto yüksekliği: En az 180 cm
Portmanto genişliği: En az 120 – 140 cm arasında,
Portmanto derinliği: 32 cm
Dolap yüksekliği: 40 – 50 cm arasında,
Oturma yeri yüksekliği: 32 – 40 cm
Askılar arasındaki genişlik: 10 – 15 cm arasında olmalıdır.

Antreye bir boy aynası koymayı düşünüyorsanız, 170 cm aynanın boyu için ideal bir ölçüdür.

Identity Design LLC.
Görsel: Identity Design LLC.

Dar alanlarda dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, zeminin minimumda kullanılmasıdır. Bu nedenle kalın malzemeden yapılmış ve geniş hacimli portmanto yerine daha ince ve sadece kullanımda olan ayakkabı ve kıyafetlerin depolanacağı portmanto faydalı olacaktır.

Scott Sanders LLC
Görsel: Scott Sanders LLC

Evin giriş bölümünde bulunan merdiven altını portmanto olarak kullanabilirsiniz. Montlar, kabanlar ve özellikle de depolama sorunu oluşturan ayakkabılar için böyle kullanışlı bir dolaba ihtiyacınız vardır. Dilerseniz temizlik malzemeleri ya da süpürge gibi araçları da bu dolaplarda saklayabilirsiniz.

Antrenize uygun bir portmanto seçerek hem evinizin daha güzel görünmesini sağlayabilir hem de etrafı derli toplu tutabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu