Rattan Mobilya Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Açık alanlarda kullanıldıkları için toza, neme, rüzgara maruz kalan rattan mobilyaların bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. 

Aşırı sıcaktan ve soğuktan kolay kolay etkilenmeyen rattan mobilyalar, bulundukları mekana kolay bir şekilde uyum sağlarlar. Bu ürünler genellikle, teras ve veranda mobilyası olarak kullanıldığından dolayı, bakımında bazı unsurlara özen göstermek gerekir.

Veranda ve bahçelerin vazgeçilmezleri arasında yer alan rattan mobilyalar, kışın rutubetli ortamlarda ve açıkta bırakılmamalıdır. Mutlaka yağmurdan korunmalı, rutubetin mobilyaların küflenmesine neden olabileceği unutulmamalıdır. Rattan mobilyalar, aşırı sıcağa veya soğuğa maruz kalmamalıdır. Bir fırça ya da bez yardımıyla temizlenebilir.

Rattan ve hasır mobilyalar, bulundukları mekana kolay uyum sağlar, aşırı sıcak ve soğuktan kolay etkilenmezler. Ancak rattan mobilyalar doğal ürün olduğu için, kullanım sırasında su ve yağmurdan kaçınılmalıdır.

Rattan doğallığı ve şıklığı ile tercih edilen bir malzemedir. Rattan mobilyaların temizliğinde su kullanımından kaçınmak gerekir. Kuru bir fırça ile temizlemek önerilir. Yağmurlu havalarda rutubetten korumak gerekir. Böceklenme ihtimaline karşı ise, düzenli olarak ilaçlanmalıdır.

Rattan mobilyalar, doğal ürünler olduğu için kullanımında ve bakımında aşırı sudan uzak tutulmalıdır. Temizliğinde su ile yıkamak yerine, fırça ve bez kullanılmalıdır. Böceklenme ihtimaline karşı ise, düzenli olarak ilaçlanmalıdır.

Kışın rutubetli ortamlarda ve açıkta bırakılmaması gereken rattan mobilyaların, rutubetli ortamlarda hızla küfleneceği unutulmamalıdır.

Bu hususlara dikkat edildiğinde kaliteli rattan mobilyanın uzun süre kullanılması mümkün olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu