Renkler mekanın enerjisini değiştirir

Renk kullanımı mekanın gün ışığını almasıyla doğrudan ilintilidir. Az ışık alan bir mekana sahipseniz, sıcak renkler kullanarak, oluşabilecek depresif havayı dağıtabilir ve ortamı ılıtırsınız.

Renk kullanımı mekanın gün ışığını almasıyla doğrudan ilintilidir. Az ışık alan bir mekana sahipseniz, sıcak renkler kullanarak, oluşabilecek depresif havayı dağıtabilir ve ortamı ılıtırsınız. Dramatik ve karizmatik bir atmosfer yaratmak içinse, duvarlarda korkusuzca koyu renk kullanmalısınız.

Neşeli, şakacı ve samimi biriyseniz; güneşin parlaklığı ve sıcaklığını ifade eden sarı veya turuncu sizi anlatan renkler olacaktır. Beyaz ise, ışığı yansıtıp, serin tutmak ve canlandırmakla beraber saflığı, temizliği ve masumiyeti simgeler. Huzurlu ve sakin bir mavi yatak odası için uygun sakinleştirici renk olabilir. Mavinin koyu tonları, koyu yeşil,kahverengi ve bordo gibi renkler de dramatik bir hava yaratmak adına idealdir. Kırmızının sıcaklığı, ateşi ve yoğunluğundan beslenip, enerji alabilirsiniz. Mor ve pembe renkleri ise, duygusal ve romantik yönünüzü yansıtıp kalbinizi yumuşatabilir. Her odada farklı bir dünyam olsun da diyebilirsiniz, seçim sizin.

Unutmayın, doğru aydınlatmalar ve renklerle mekana onu canlandıracak nefesi verirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu