Renklerle yatak odası dekorasyonu

Yatak odası dekorasyonunda, renklerin gücünden faydalanabilir ve istediğiniz atmosferi renkler yardımıyla yaratabilirsiniz.

• Yatak odanızda canlı ve farklı tonlarda renkler görmek hoşunuza gidiyorsa, hiç çekinmenize gerek yok. Perdelerinizde koyu turuncu ve pembe tonlarını birlikte kullanın. Bu, odanıza canlılık ve hareket kazandırır. 

• Yatak başına karar verirken, kadife kumaşların elit bir görünüm kazandırdığını göz önünde bulundurun. Pembe kadife bir yatak başı, odanın ilgi merkezi olacaktır. 

• Yatak örtüsünde de cıvıl cıvıl renkler kullanabilirsiniz. Modern bir tarz için, geometrik ve retro desenlere yönelin. Daha klasik bir tarz için ise, floral desenler daha uygundur. Özellikle, pembe, turuncu, yeşil, mor ve mavi renklerin her tonunu çekinmeden kullanabilirsiniz. 

• Tek bir rengin odaya hakim olmasını istiyorsanız, en sevdiğiniz rengin farklı tonlarından aksesuarlar ve mobilyalar seçin. Örneğin, ilgi merkezi olmasını istediğiniz objeyi, rengin en dikkat çeken, koyu ve derin tonlarından seçin. Diğer öğeleri, açıklı koyulu, farklı tonlardan seçebilirsiniz. 

Yatak odasında renkler yardımıyla dekorasyon yaparken, bu fikirler işinize yarayabilir. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu