Renkli bir karşılama için

Bahçede yapılabilecek yeniliklerden biri de, evin girişleridir.

Evin girişi için, bir karşılama dizaynı yaratılabilir. Dizayn için renkli çiçekler ve objeler kullanılabilir. İnce ağızlı ve renkli cam şişeler kullanılabilir. Bahçedeki sınır duvarı demir korkuluk şeklinde ise cam şişeler şu şekilde kullanılabilir; cam şişeler dairesel bir form üzerine asılıyormuş gibi, asimetrik olarak metal bir tel ile korkuluklara tutturulur. Korkuluklara yerleştirilen cam şişelerin sağlam olduklarının kontrol edilmesi önerilir. Ardından, içlerine su koyulur. Gül, funda veya asterler şişe içine yerleştirilir.

Evin girişine saksı içinde çiçekler de yerleştirilebilir. Bunun için, hazır saksı tasarımları satın alınarak girişte kullanılabilir. Giriş için, saksı haznesine göre mevsimlik çiçek veya minik bodur bitki de dikilmesi tavsiye edilir.
Ahşap objeler, bahçenin havasını bir anda değiştirdiği gibi, sıcak dokusu ile de dikkat çeker. Bunun için, ayaklı bir kuş evi ve posta kutusu gibi objeler kullanılabilir. Bu objeler doğal renginde bırakılabileceği gibi, üzerleri beyaz, sarı, kırmızı gibi renklerle boyanarak da kullanılabilir.

Siz de, bu öneriler ile evinize gelen konuklarınıza farklı bir karşılama sunabilir ve bahçenizde harika bir görüntü elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu