Retro Mutfak Yaratmak için Öneriler

Retro bir mutfak yaratmak, mutfağa her girişinizde eskiye götürecek bir yaşam alanına sahip olmanız anlamına gelir.

 Geçmişe duyulan özlem, mutfakta retro bir atmosfer yaratmak için yeterli bir sebep olabilir. Renk ve malzeme seçimini uygun şekilde yaparak, retro bir mutfak yaratabilirsiniz.

Canlı renkler

Mutfakta retro bir hava yaratmak için canlı renkler kullanmaktan çekinmeyin. Duvar ve tezgahlarda maviler, yeşiller, sarılar, retro atmosfer için ideal seçimlerdir. Duvar ve tezgahlarınızı zıt renklerden seçerek, son derece canlı bir atmosfer sağlayabilirsiniz.

Renk çeşitliliğindeki uyum

Retro bir mutfak için bir iki renk ile sınırlı kalmamak gerekir. Mutfak malzemelerinizi seçerken, birbiri ile uyumlu renkleri birlikte kullanmaktan çekinmeyin. Mutfaktaki uyumlu renk çeşitliliği retro havayı güçlendirecektir.

Mutfak eşyaları

Mutfak eşyalarınızı seçerken, eski tarzdaki parçalardan yana tercih kullanın. Porselen takımların parçaları, eski tarzda bir limon sıkacağı ve meyve sıkacağı gibi parçalar mutfaktaki retro görünüme katkı sağlayacaktır.

Duvar kullanımı

Mutfak gereçlerinizi duvarlara asarak da retro bir mutfak görünümüne katkı sağlarsınız. Duvarlarınızın bir tanesini mutfak gereçlerinizi yanyana asmak için kullanarak, sıcak bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Retro bir mutfak yaratmak için renk ve mutfak eşyası seçimini doğru yapmanız yeterli olacaktır. Böylece, renkli ve eskiyi anımsatan cıvıl cıvıl bir mutfak yaratmış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu