Romantik Bir Yemek Masası Nasıl Hazırlanır?

Sevgililer günü yaklaşıyor. Sevgililer gününü evde kutlamayı planlıyorsanız  yemek masanızı romantik hale getirmek için birkaç öneri.

Öncelikle mönünüzü belirleyin. Çok zamanınızı almayan, pratik yemeklerden oluşan bir liste hazırlayın. Yemekleri yaptıktan sonra, masanızı hazırlamaya başlayın.

Pastel renklerde servis açın ya da saten kırmızı renkte bir masa örtüsünü masaya serin. Asi ve sıra dışı bir hava yaratmak için siyah ve  beyaz da birer alternatif olabilir.

Peçeteleriniz, peçetelikleriniz ve servis tabaklarınız ile çatal bıçaklarınızın uyumlu olmasına özen gösterin. Sade, gösterişten uzak, fakat etkileyici detaylar oluşturun.

Masanın ortasına sevdiğiniz çiçeklerden bir buket koyabilirsiniz. Mumları ve çiçeği masada doğru konumlandırmaya dikkat edin. Aksi takdirde görüşünüzü ve servisinizi engelleyebilir.

Masayı kırmızı gül yapraklarıyla süsleyebilir, tabaklara da birer gül iliştirebilirsiniz. İçeceğiniz içkiye göre seçeceğiniz bardaklarınızın, gecenin özelliğine uyum sağlamasına dikkat edin. Kristal kadehler bu masa için ideal bir seçim olacaktır.

Romantik bir yemek masası için bu önerileri uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu