Romantik Yemeklerin Vazgeçilmezi: Mum Işığı

Romantik bir akşam yemeği planlıyorsanız mum ışığı atmosfer yaratmada size eşsiz bir yardımcıdır.

Şık bir yemek sofrasında, doğum günü pastasında, ev dekorunda ve yumuşak bir ambiyans yaratılmak istenilen her ortamda mum kullanımı yaygındır. Kullanımına devamlı ihtiyaç duyduğumuz mumların daha dayanıklı olması için, onları derin dondurucuda muhafaza etmek gerekir.  Böylece ömürleri daha uzun olur.

Kirlenen ve renkleri bozulan süs mumlarının temizliği, alkole batırılmış bir pamuk ile silinerek yapılır. Ayrıca, kuru bezle silme işleminin yapılması, mevcut tozları mumun üzerine daha çok yapıştıracağından, kuru bez ile temizlik yapılması tavsiye edilmemektedir.

Evde kullanılan mumların, çiçeklerin yanına koyulmaması önerilir. Zira çiçeklerin yanına konumlandırılmış ve yanan mum, zamanla çiçekleri soldurur.

Mum yandıkça daha fazla aydınlık vermeye başlar. Bu sebeple yemeğe başlamadan önce mumları yakmalısınız. Mum ışığı oldukça dramatik bir etki yaratır. Mum ışığına ilaveten yerden aydınlatma sistemlerinden de faydalanabilirsiniz.

Sütun mumların altına daima kaide koyun. Bu sayede, eriyen ve damlayan balmumu, etrafı kirletmez ve kaidenin üzerinde birikir. Mumları yakmadan önce, islenmeyi önlemek için mutlaka iplerini üçte iki oranında kesin. Mumları yakmadan önce, bir tepsi üzerine toplayarak, odaları sırasıyla gezmek suretiyle, yerleştirebilirsiniz. Mumlukların hepsinde yeni mumlar olduğunda emin olun. Geceye tatlı bir geçiş yapmak için, mumları hava kararmadan hemen önce yakın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu