Rowenta’dan değişime öncü olan süpürge “Silence Force Multi Cyclonic”

Rowenta, elektrik süpürgelerinde Avrupa standartlarını takip ediyor. ‘Silence Force Multi Cyclonic’, Avrupa Birliği (AB)’nde uygulanmaya başlayan Enerji Etiketi kanununa göre üretilen Türkiye’nin A Enerji Sınıfı ilk elektrik süpürgesi olacak.

Eylül 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girecek kural kapsamında, elektrikli süpürgelere yeni çevreci standartlar gelecek. Bu kurallara göre, motor gücü 1600 Watt’ın üzerine çıkamayacak süpürgelerde yıllık enerji tüketiminin yanı sıra, toz toplama performansı, sessizlik ve filtreleme performansı ön plana çıkacak.

Yeni standartlara göre tasarlanan ilk elektrikli süpürge serisi ise, Rowenta “Silence Force Multi Cyclonic”. Sarı, mavi ve kırmızı renklerle tasarlanan seri, enerji tasarrufu, yüzde 100 toz toplama performansı ile A sınıfı bir temizlik sunacak. Aynı zamanda 5 siklonik filtre ile desteklenen filtreleme sistemi sayesinde son derece sessiz bir temizlik sağlanacak.

Rowenta Silence Force Multi Cyclonic, 2100 Watt’a eşit performans sunan 750 Watt motor gücüyle, artık motor gücünün yüksekliğinden ziyade motorun verimliliğinin önemli olduğunu kanıtlayacak. Aynı zamanda, 1600 Watt üzerindeki süpürgeler AB standartlarınca yasaklanırken, seri, bu alanda A sınıfı tasarruf sağlayan Türkiye’nin ilk elektrikli süpürgesi olacak.

Konuşma sesinden düşük bir seviyede çalışma

Silence Force Multi Cyclonic, Clean Express Ergo sistemi sayesinde ürün segmentinde sorun olan kolay ve hijyenik haznesi temizliğinin tek tuşla yapılmasını sağlıyor. Patentli sessizlik teknolojisi ile de motor, siklonik filtreler ve tüm aksesuar sisteminin izolasyonunu sağlayan Rowenta, 68 desibel ses seviyesi ile sınıfının en sessiz üyesi olarak konuşma sesinden düşük bir seviyede çalışıyor.

3 kademeli filtreleme sistemi

Rowenta Silence Force Multi Cyclonic, köpük filtre, mikro filtre ve hepa 13 filtre olmak üzere 3 kademeli filtreleme yöntemi kullanılarak tasarlandı. Bu sistem, yüzde 99,98 oranında tozu filtreleyerek dışarıya daha temiz bir hava çıkmasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu