Saç Kurutma Makinesi Seçimi ve Kullanımı

Özellikle kış aylarında saç kurutma makinesine daha çok ihtiyaç duyulmaktadır.

Saç kurutma makinesinin kendine göre bir kullanım şekli var. Uzun süre kullanabilmek için doğru makineyi seçmek, satın alırken saç kurutma makinesinin özelliklerine dikkat etmek gerekir.

Saç kurutma makinesi nasıl kullanılır?

Saç kurutma makinesi kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay suyla temasıdır. Saç kurutma makinesi kesinlikle suyla temas etmemelidir. Saç kurutma makinesini küvet ve lavabo gibi suya yakın yerlerde kullanmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca makineyi tutarken ellerinizin de kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

Saç kurutma makinesini gelişi güzel tutmamalısınız. Ayrıca kullanım sırasında makineyi çok sallamanız, makinenin içindeki parçalara zarar vererek, makinenin çabuk bozulmasına yol açar.

Saç kurutma makinenizin uzun süre açık kalmasını istemiyorsanız, makineyi açmadan önce bir havlu yardımıyla saçlarınızın fazla ıslaklığını alın. Böylece makine daha az sürede açık kalacak ve elektrik tasarrufu sağlamış olacaksınız.

Yeni bir saç kurutma makinesi almayı düşünüyorsanız, belli bir süre sonra kendiliğinden duran saç kurutma makinelerini de tercih olarak düşünebilirsiniz.

Saç kurutma makinesi alırken nelere dikkat edilmeli?

Saç kurutma makinesinin filtre kapağı, makinenin motorunun hava almasını sağlar. Bu da makinenin ömrünü uzatır. Filtre kapağının kaliteli ve etkili olmasına özen gösterin.

Makinede soğuk üfleme tuşunun olması, saç şekillendirme sırasında işinize yarayabilir. Saç kurutma makinelerinde, ısı kademesi, farklı kullanım şekillerini deneyenler için vazgeçilmez bir özelliktir.

Makinede en az 3 kademeli güç ayarı bulunmalıdır. Aksi takdirde, her saç tipi için ve her kullanım için aynı ısıyı kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Seramik ısıtıcılar, çevre sıcaklığına göre ısılarını otomatik olarak ayarlar. İyonik seramik teknolojisi, saçtaki statik elektriği alır ve saçın elektriklenmesini engeller.

Saç kurutma makinesinin çalışmama nedenleri nelerdir?

Makinenin bağlı olduğu prizde elektrik olmayabilir. Bir kontrol kalemi yardımıyla prizde elektrik olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Makine aşırı ısınarak, kendiliğinden kapanabilir. Saç kurutma makineleri kapalı ve dar alanda çalıştırıldığında bir müddet sonra aşırı ısı nedeniyle makinenin içindeki termik atar. Böyle bir durumla karşılaştığınızda makineyi 20 dakika kapalı tutun ve daha sonra yeniden çalıştırmayı deneyin.

Makinenin kablosu kopmuş ya da zarar görmüş olabilir. Makineyi fişe takmadan önce, kablosunu kontrol edin. Kabloda kopukluk olması elektrik kaçağına yol açabilir.

Makine fişe tam olarak oturmamış olabilir. Makineyi çalıştırmadan önce fişin yuvaya girdiğinden emin olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu