Sade bahçeler

Eviniz gibi bahçenizde de sadelikten yanaysanız, renk seçimi ve kullandığız malzeme ile bahçenize sade bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bahçenize sade bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, işe ilk olarak yürüyüş yolundan başlamanızı tavsiye ederiz. Bahçeye adım atmadan önce ilk dikkat çeken yürüyüş yoludur. Yürüyüş yolu döşemelerinin, bahçe duvarıyla uyumlu olmasına özen gösterin.

Bahçenizde bulunan her şey birer ayrıntıdır ve bahçenizin tasarımını yaparken tüm ayrıntıları göz önünde bulundurmalısınız. Sert zemin döşemeleri, bahçe mobilyaları, bahçe duvarı bir bütün oluşturmalıdır. Mesela; bahçe zemininde ahşap malzeme kullanıyorsanız, mobilya seçiminde de tercihinizi ahşap mobilyalardan yana kullanmalısınız.

Ahşap malzemeler oldukça sade bir görüntü oluştururlar. Özellikle çim alanlarda kullanılan ahşap malzemeler doğal ve sıcak bir ortam yaratır. Eğer bahçenizde ahşap malzeme kullanacaksanız, malzemenin dış koşullara dayanıklı olmasına özen gösterin.

Bahçenizin sert zemin döşemelerinde tuğla taşı, kayrak taşı gibi toprak tonlarındaki taşları tercih edebilirsiniz. Eğer bahçeniz küçük ise, bahçenize daha ferah bir hava kazandırmak için taş rengini açık tonlarda seçmelisiniz. Ayrıca açık renkli taşların etrafını pastel tonlarındaki saksılarla süsleyebilirsiniz. Saksılara mevsimlik çiçekler ekin.

Ayrıca bahçenizi son zamanlarda moda olan ‘‘Travers’’ yani tren yolu kütükleriyle de süsleyebilirsiniz. Travers’lar sade bahçenize hoş bir görünüm kazandıracaklar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu