Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Fuarı Mart’ta Başlıyor

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Fuarı 5-8 Mart 2020 tarihleri arasında, ICC İstanbul Kongre Merkezi Harbiye’de gerçekleşecek.

Sağlıklı, bir başka deyişle kaliteli yaşam birçok etmenle ilişkilidir. Dünya Sağlık Örgütü halkın sağlığının korunması, sürdürülmesi ve geliştirilmesinde yeterli ve dengeli kaliteli beslenmenin önemini ve bu konuda halkın bilgilendirilmesi, eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi gerektiğini üzerine basarak vurgulamaktadır.

Sağlıklı beslenmeye, sağlıklı bir yaşam tarzı da eşlik ettiğinde, çağın hastalığı olan obezite, diyabet, kanser vb. sağlık bozuklukları önlenebilmektedir. Sağlıklı yaşam biçiminde fiziksel aktivite ve kişisel gelişimin de önemli etkileri bulunmaktadır.

05-08 MART 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Fuarı’nda hedef kitle toplumumuzun her yaştan kesimi olacağı gibi, sağlıklı yaşam ve beslenme kapsamına giren her türlü sağlıklı doğal-organik ürünler ile söz konusu ürünleri üreten ve satış noktalarında halka arz eden gıda firmaları tanıtımlarıyla fuarımıza eşlik edeceklerdir.

Dört gün süresince ziyaret edilebilecek olan fuar; doğal-organik gıda ürünleri, bitkisel ürünler, mikro filizler ile firmalara, çiftliklere, ekolojik pazarlara; yöresel lezzetleriyle, doğal tarım uygulamalarıyla, atıksız mutfaklar çalışmalarıyla Belediyelerimize evsahipliği yapacak. Güzellik ve cilt bakım ürünleri, diyet ve destek ürünleri, sağlıklı yaşam merkezleri yeni ürün ve hizmet tanıtımlarıyla yer alacak ve pek çok konuda profesyonellerden oluşan sektörtemsilcileri sektördeki gelişmeleri takip etmek için bir arada olacaklar.

Fuarın bir başka ve önemli vurgusu; coğrafi işaretli ürünler.Coğrafi İşaret (Cİ), temel olarak yöresel bir ürünü ifade etmektedir. Fuarda coğrafi işaretiyle birçok kurum sizlerle olacak.

Fuar Temaları

  • Orman Genel Müdürlüğü ile Tıbbi ve Aromatik Bitkileri Tanıyalım Köşesi;
  • Cenk R. GİRGİNOL ile Kahve Söyleşisi / Kahve-Topraktan Fincana;
  • Goranga Yoga ile Yoga Seansları ve Ayurveda Mutfağı Söyleşileri;
  • B-fit ve Tango Terapiyle Sağlıklı Beden Sağlıklı Ruh Aktiviteleri;
  • Haliç Üniversitesi ile Sokak Lezzetleri Sergisi;
  • Sarıyer Belediyesi ile Atıksız Mutfak, Doğal Tarım;
  • Şişli Belediyesi ile Mutfakta Sağlık Sıfır Atık;
  • Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği,
  • TaTuTa,

Sağlıklı Beslenmede Coğrafi İşaretli Ürünler, Coğrafi İşarette Canlı Örnek Giresun Tombul Fındığı ile Kanserden Korunmada Beslenmenin Rolü, Sıfır Atık, Yedikleriniz İlacınız Olsun, Genlerimizle Sağlıklı Beslenme, Beyin Temelli Egzersiz, Bir Nefeste Sağlık, Günümüzün En Popüler Diyetleri, Sağlıkta Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Önemi, Kahve Hakkında Bilmedikleriniz ve Sağlıklı Yaşamın Parçası Fiziksel Aktivite konuları ülkemizin tanınan öğretim üyeleri ve uzmanlarınca masaya yatırılacaktır. Sağlıklı yaşamın önceliklerinin tanıtıldığı fuar, aynı zamanda, bilimsel gelişmelerin sunulacağı, bilinçlendirme alanı olmayı da amaçlıyor.

Fuarda kurulacak mutfakta ünlü şeflerimizin organizasyonluğunda “Sağlıklı Mutfaklar, Sağlıklı Lezzetler” programı da ayrıca yoğun ilgi çekecek.

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Fuarı çağın en önemli konularından oluşan seminer programı ile bilgiye doyulacak; Kahve Söyleşisi, Yoga ve Fiziksel Aktivite Seansları, Sokak Lezzetleri Sergisi, Üniversitelerimizle Gastronomi Workshopları ve Tango Terapi gösterileriyle ziyaretçilerine renkli ve keyifli anlar yaşatacak.

Fuar; toplumun her kesimini ilgilendiren zengin fuar içeriği, sağlıklı, kaliteli, hijyen yaşam ve beslenmenin; şehir yaşamının içerisinde, nasıl?, hangi koşullarda? mümkün olacağı konusunda İstanbul halkına rehber olacaktır.

Yer: İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye, İstanbul

Tarh: 5-8 Mart 2020

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu