Sahrap’la Lezzetli Sofralar

Sahrap’la Lezzetli Sofralar programı her pazar saat 08.45’te Kanal D ekranlarında yayınlanıyor.

Lezzetli yemek tariflerinin, pratik bilgilerin yer aldığı Sahrap’la Lezzetli Sofralar programında Sahrap Soysal izleyiciye tecrübelerini aktarıyor.

Sahrap Soysal, ODTÜ Kimya Bölümü’nü bitirdikten sonra uzun yıllar çeşitli sektörlerde yönetici olarak çalışmıştır. 2000 yılında Kanal D’de yayınlanan “Mutfakta Keyif” programıyla yemekçilik kariyerine başlamıştır. 2003 yılında yayınlanan “Bir Yemek Masalı” kitabı 2004’te İsveç’te “Gourmand Best Locak Cookbook in The World” ödülüne layık görülmüştür.

2004 yılından beri Hürriyet gazetesi Kelebek ekinde “Bir Yemek Masalı” isimli köşede yazmaktadır. Milliyet, Posta, gibi çeşitli gazete ve dergilere ekler hazırlamış, yemek kültür makaleleri yazmıştır.

2005’te “Anne Ben Acıktım” isimli çocuk yemek kitabı, 2006 yılında “Sevgilim Akşama Ne Pişirdim”, 2007’de Unesco’nun ilan ettiği Mevlana yılı dolayısıyla “Derviş Sofraları”, 2011 yılında “Her Eve Lazım Salata ve Mezeler”, 2012’de de “Kalaylı Kaplarda Alaylı Yemekler” isimli kitapları yayınlanmıştır. Derviş Sofraları kitabıyla 2008 Frankfurt Book Fair’da Best Historical Cuisine ödülünü almıştır. Ayrıca sektörle ilgili özel bir firma için “Anadolu Lezzet Dolu” ve “Pratik Yemek Tarifleri” kitaplarını da hazırlamıştır. Artık her pazar Sahrap’la Lezzetli Sofralar programını sunmaktadır.

TGRT ve FOX için yemek programları hazırlayıp sunmuş, TV 8’de de Fatih Ürek ile birlikte kadın kuşağı sunuculuğu yapmıştır. Sahrap Soysal evli ve üç çocuk annesidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu