Salam üzerine önemli bilgiler

Satın alınan salamın çabuk bozulmaması için belirli uygulamalar bulunur.

Etin, tuz ve is gibi çeşitli doğal koruyucular ile işlenmesi ve bir müddet bekletilmesi sonucu elde edilen ürünlere ‘salam’ adı verilir.
Salam çabuk bozulabilen bir besin olduğu için, hemen tüketmek adına, genellikle az miktarda satın alınır. Ancak, salam büyükçe bir parça olarak da satın alınabilir.

Satın alınan salam, çeşitli şekillerde muhafaza edilebilir. En çok bilinen ve uygulanan yöntem ise, buzdolabında saklamaktır. Ancak büyük parça alınan salamın buzdolabında saklanmaması önerilir. Salam, önce pamuklu veya keten bir bezin içine koyulur. Ardından uygun bir yerinden bağlanarak, serin bir yerde muhafaza edilir.

Salamın, buzdolabında saklanmaması gerekir. Zira salam, buzdolabında hemen tadını kaybeder. Yukarıda bahsedilen şekilde hazırlamak ve dışarıda serin bir yerde saklamak en doğru yöntemdir. Salam, bu yöntem ile hava alır ve günlerce bozulmadan muhafaza edilebilir.

Siz de, bu öneriler doğrultusunda istediğiniz miktarda salam satın alabilir ve bozulmadan günlerce muhafaza edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu