Salon Bar Köşesi Nasıl Hazırlanır?

Salon bar köşesi ev partilerinin vazgeçilmez hazırlıklarındandır. Yılbaşı yaklaşıyor, bir parti vermeye hazırlanıyorsanız bar köşenizi de ihmal etmeyin.

Salon Bar Köşesi

Evde vereceğiniz davetler için salonunuzun en sevdiğiniz ve fonksiyonel köşesine bir bar yerleştirin. Zaman geçirmekten zevk aldığınız bir mekana dönüştüreceğiniz salonunuzda, misafirleriniz için lezzetli ikramlar hazırlayabilirsiniz.

Duvar ile bar arasında biraz boşluk bırakın ve etrafına herhangi bir dolap koymayın. Barınızın alt kısmını kapaklı dolaplar ve açık raflarla donatın. İçecekleri türlerine göre yerleştirin. Yeterli alanınız varsa, küçük bir buzdolabı yerleştirebilirsiniz. Evinizde vereceğiniz davetlerde, misafirleriniz için barda içkiler ve ikramlar hazırlayıp, mutfakta zaman kaybetmekten kurtulmuş olursunuz.

Duvarlarınızın rengine göre koyu renk ya da açık renk bar seçimi yapın. Barın üzerine, birkaç tane şişe ve küçük ikram tabakları dizin. Barın üzerini, fazla eşyayla doldurursanız, barın görünümü salonunuzun dekorasyonunu olumsuz etkileyebilir.

Evde Parti Barı Nasıl Olmalı?

Akşamüstü partileri, gündüz azalan enerjinizi geceye taşıyacağınız partiler olacağından çok ağır olmayan, çeşitli alkollü veya alkolsüz içecekleri barındırabilir. Şaraplı limonata, şampanyalı kokteyller, birayla hazırlayabileceğiniz kokteyller, bloodymary farklı alternatifler olabilir ve davetlilerinizi memnun edebilir.

İçecek seçerken, hava durumuna, sunduğunuz yemek alternatiflerine dikkat etmelisiniz. Gündüz verilen sıcak havadaki bir partide soğuk beyaz şarap, buz gibi bir limonata veya soğuk bir bira yardımınıza koşacaktır. Soğuk havalarda ise, insanın içini ısıtacak meşrubatlar veya sunduğunuz yemeğin durumuna göre kullanabileceğiniz kırmızı şarap iyi bir alternatif olabilir.

Partide en çok yaşanan sıkıntılardan biri de bardakların karışmasıdır. Bunu önlemek için bardakların etrafına kalın paket lastiklerinden yerleştirin. Lastiklerin üzerine, bardak sahibinin ismini yazın. Bu şekilde bardakların karışmasını önlemiş olursunuz.

Partide içki çeşidini sınırlı tutun. Bu aynı zamanda işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Eğer bir barbeniniz yoksa, tercihinizi kolay ve hızlı hazırlayabileceğiniz içkilerden yana kullanın. Partilerde üç çeşit içki yeterlidir. İçki seçiminde ilk tercihinizi votka – cin, ikinci tercihinizi konyak – viski, son tercihinizi de egzotik bir içkiden yana kullanabilirsiniz. Hazırladığınız içkilerin aynı zamanda göze hoş görünmesini sağlamak amacıyla da, çeşitli garnitürlerle süslemeyi unutmayın.

İçki hesaplaması yaparken, bir şişeden kaç kadeh çıkacağını bilmeniz yararınıza olacak. Partide şampanya ya da köpüklü şarap servis edecekseniz, bir şişeden altı kadeh içki çıktığını unutmayın. Eğer kokteyl hazırlıyorsanız, kullandığınız içki miktarı biraz daha azalacağı için bir şişe ile sekiz kadeh içki hazırlayabilirsiniz. Votka ve cin sunacaksanız, bir şişeden 16 ölçü çıkarabilirsiniz.

Partiye gelenler arasında, alkol kullanmayanlar ya da araba kullanacak olanlar da olacaktır. Bunları göz ardı etmeyin. Bu kişiler için içki dışında, meyve suyu, su ya da soda seçenekleri bulundurabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu