Salonda vurgulu aydınlatma

Salonlar, evin en çok kullanılan yeridir. Bazı salonlarda yemek ve oturma bölümü iç içedir. Bu tarz salonlarda vurgulu aydınlatma en ideal aydınlatma şeklidir.

Evin en merkezi yeri olan salonların dekorasyonuna ayrı bir önem verilir. Duvar renginden, mobilya seçimine kadar detaycı davranılır. Dekorasyonun küçük ama can alıcı vuruşları olan aksesuarlar bile salon dekorasyonunda büyük önem taşır. Tüm dekorasyonun kendini göstermesi için salonun doğru şekilde aydınlatılması gerekir.

Salonunuzda bulunan detayların göz önüne çıkması için vurgulu aydınlatma yöntemini kullanabilirsiniz. Odanızda bulunan belirli mobilyaları, değerli objeleri, tabloları ya da bitkileri vurgulu aydınlatma yöntemiyle ön plana çıkarabilirsiniz. Salonunuzdaki uyguladığınız vurgulu aydınlatma ile mekana derinlik kazandırabilirsiniz. Abajur, lambader ya da duvara yerleştirdiğiniz aplikler vurgulu aydınlatma için idealdir.

Salonunuzda merkezi aydınlatma kullanacaksanız, düşük voltajlı ampulleri tercih edin. Yüksek voltajlı ampuller sert gölgeler oluşmasına neden olur.

Çocuk odalarında güvenli aydınlatma

Çocuk ve bebek odalarında yüksek voltajlı aydınlatmaya gerek yoktur. Bebek odaları için 12 woltluk küçük gece lambası kullanabilirsiniz. Biraz daha büyük yaştaki çocuklarınızın odalarını duvar apliği ya da merkezi aydınlatma ile ışıklandırabilirsiniz. Çocuklarınızın odalarında abajur, lambader gibi hareket edip, devrilebilecek aydınlatmalara yer vermemeye özen gösterin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu