Salonunuzu ev – ofise çevirebilirsiniz

Yoğun iş temposundan kurtulamıyorsanız, çoğu zaman evde de çalışmanız gerekiyorsa, salonunuzu ev – ofis gibi kullanabilirsiniz.

Salonunuzu hem oturma odası, hem de ofis olarak kullanmak için yapacağınız ufak tefek değişiklikler yeterli olacaktır. Salonun bir kısmını ofis olarak kullanmak için, salonun en azından orta büyüklükte olması gerekir.

İlk olarak renk seçiminden başlayabiliriz. Hem salon, hem de ofis olarak kullanacağınız alanı mümkünse krem, bej, beyaz gibi açık renklere boyayabilirsiniz. Bu renkler hem dinlendirici, hem de çalışma açısından sizi dingil tutabilecek renklerdir.

Salonunuzu mümkün olduğunca klasik bir görünümden uzak tutun. Spor bir televizyon ünitesi kullanabilirsiniz. Duvara DVD ve CD’iniz için tv yanındaki duvara raf monte edebilirsiniz.

Zamanınızın büyük kısmı burada geçeceği için, yer döşemesinde leke tutmayan halı ya da kimli tercih etmelisiniz. Parke ya da laminat üzerine leke tutmayan bir kilim atabilirsiniz.

Koltuk tercihinde de spor modelleri seçebilirsiniz. Odanın orta yerine yerleştireceğiniz kanepe çalışma ve tv kısmını ayıracaktır. Kanepenin arka kısmına çalışma alanı oluşturmak için yuvarlak bir masa koyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu