Samsung Electronics Akıllı Ev Teknolojileri

Gün geçtikçe hayatımızın merkezi haline gelen evlerimiz Samsung Electronics akıllı ev teknolojileri ile alışveriş yapabileceğimiz, eğitim ve sağlık hizmeti alabileceğimiz bir merkeze dönüşüyor.

Birbiri ile iletişim kurabilen akıllı ev aletlerini hali hazırda kullanıyor olmamızın yanı sıra çok yakın gelecekte evlerimizdeki teknoloji, tüketicinin kişisel tercih ve alışkanlıklarını aklında tutup, ihtiyaçlarını öngörerek, iletişime geçebilecek yeterlilikte görünmez bir arayüz haline gelecek.

Samsung’un son teknoloji ürünlerinden Crystal Blue çamaşır makinesinin akıllı özellikleri telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile uzaktan kontrol ve takibi mümkün kılıyor. İster evin dışı ister içi olsun, kablosuz ağ olan her yerden makineyi anında başlatabilir ya da duraklatabilir, yıkama seçimlerine, kalan süreye ve yıkama tamamlandığında verilen bitirme uyarılarına göz atabilirsiniz. Aynı şekilde son teknoloji ürünü Samsung Inverter Klima, ‘Smart Wi-Fi’ özelliği sayesinde nerede olursanız olun klimanızın ayarlarını değiştirebilme ve haftalık ya da aylık olarak enerji tüketimlerini takip edebilme olanağını sunuyor. Bunun yanı sıra akıllı klima otomatik bir hata izleme sistemi olan Smart Check (Akıllı Kontrol) özelliğine sahip. Bu özelliği sayesinde erken bir aşamada problemleri saptar ve akıllı telefonunuza indireceğiniz bir uygulama ile hızlı ve kolay bir şekilde sorunu gidermeniz için çözümler sunar. Akıllı Inverter Klima hem zaman ve enerji tasarrufu sağlarken, hem de maliyetli ve zahmet verici servis çağırmaları, pahalı olabilecek tamir faturalarını engeller.

Geleceğin evlerinde yaşam alanlarının verimli kullanımı için duvarlar ortadan kalkıyor. Basitlik ve kullanışlılık ön plana çıkarak yemek pişirme, yeme, uyuma ve çalışma gibi aktiviteleri tüm ailenin interaktif bir şekilde yapmasına olanak sağlıyor. Evimizin her bir parçası akıllanıyor ve sosyal medya ile entegre bir hale gelerek en hızlı şekilde bağlanırlığı, sosyalleşmeyi ve ihtiyaçlarınızı karşılamanızı mümkün kılıyor. İçerik paylaşımı görülmedik bir kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.

Eviniz eski tercihlerinizi aklında tutarak, hakkınızdaki tüm dijital ipuçlarını topluyor böylelikle özel zevk ve tercihlerinizi bilerek sizi tanıyor, ihtiyaçlarınızı anlayabiliyor. Sorularınızı sormadan ihtiyaçlarınızı farkına varıp size cevapları sunuyor. İçinde yaşayan bireylerle bütünleşerek aile bireylerinden biri haline geliyor. Siz uyumak için yatağınıza geçtiğinizde sizin için ışıkları söndürüyor, siz yemeğinizi yerken müziğinizi açıyor. Enerji kullanımında maksimum tasarruf sağlayarak aynı zamanda evinizin beyni haline geliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu