Samsung geleceğin temizlik cihazı: Powerbot

Samsung Electronics’in geliştirdiği ileri teknolojiler ile tasarladığı Powerbot VR9000, kolay kullanım, yüksek emiş gücü ve otomatik yer temizliği sağlayarak kullanıcı dostu olmayı başardı.

Samsung’un tasarladığı yeni Powerbot VR9000, diğer robot süpürgelerden farklı olarak tozları tıpkı bir saplı elektrikli süpürge gibi süpürüyor.

Powerbot VR9000’in sahip olduğu diğer özellikler ise şöyle sıralanabilir;

Dijital Inverter teknolojisi: Nomalden 60 kat daha güçlü emiş gücü sağlıyor.

Büyük Tambur fırçası: Powerbot VR9000’in yan fırçaların kullanılmasına gerek olmadan zemin temizliği yapılırken halı, kablo gibi objelere takılmadan ilerlemesine olanak sağlıyor.

CycloneForce teknolojisi: Santrifüj kuvvetiyle süpürgenin tor haznesinde toz parçacıklarının hareket etmesini sağlayarak kiri havadan ayırıp dış hazneye taşıyor. Böylece filtrenin daha uzun süre temiz kalarak tıkanmasını azaltıyor. Ayrıca ünitesinin şeffaf tasarlanması toplanan kiz miktarının dışarıdan net biçimde görülmesine olanak sağlıyor. Akabinde pratik olarak çıkarılıp temizlenebiliyor.

FullView Sensor: Tam Görünümlü Sensör anlamına gelen bu özellik VR9000’in temizlik yaptığı alanda bulunan dar geçişleri ve küçük de olsa önündeki engelleri fark etmesini sağlıyor. Bu da sıkışıp, takılıp kalabileceği yerlerden kaçınmasını sağlıyor.

EasyPass: Hareket yeteneğini arttırıyor. Şöyle ki; 105 mm’lik çapı olan tekerlekleri ile 15 mm yüksekliğe çıkarılan gözdesi, kapı eşiği, kablo gibi engelleri kolaylıkla aşmasını sağlıyor.

Point Cleaning: Noktasal temizlik anlamına gelen bu özellik sayesinde kullanıcı uzaktan kumanda ile süpürülmesini istediği yere ışık yansıtarak, Powerbot VR9000’e o noktayı temizlemesi gerektiğini söyleyebiliyor. Sonrasında ise cihaz ışığı takip ederek gösterilen noktayı süpürüyor.

T şeklinde fırça: Cihazın ön tarafında bulunan bu parça, karşılaşılan köşelerin en mükemmel şekilde temizlenmesini sağlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu