Samsung Kavisli TV ile IFA’da

Geliştirdiği kavisli ürünü ile Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ziyaretçilerini karşılayan Samsung, şık tasarımlı ses sistemlerini de tanıttı.

105 inç olan Curved TV ve HW-H7500 model Curved Soundbar ürünleri ile IFA 2014’te yer alan Samsung Electronics Yürütmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hyun-suk Ki, IFA 2014’de dünyaya tanıttıkları kavisli ürünlerle, TV izlemede yepyeni bir sayfa açtıklarını, sade olduğu kadar algıyı da büyük oranda iyileştirme gücüne sahip olduğunu ifade etti.

Samsung’un kavisli televizyonları arasında UHD, FHD ve LED alternatifleri yer alıyor. Ebat açısından ise en küçük alternatif 48 inç iken, dünyadaki en büyük Kavisli TV olan 105 inç Curved UHD TV ye kadar seçenekleri bulunuyor.

Sinematografik televizyon izlemek için tasarlan 21:9 görüntü oranı olan 105 inç Curved UHD TV’nin ekran çözünürlüğü ise 5120×2160 (11milyon px). FULL HD standartındaki televizyonlardan 5 kat daha fazla çözünürlüğe sahip olan Curved, görüntü içeriğinin tamamı isteğe göre UHD çözünürlük düzeyine getirilebiliyor. Ayrıca 160W dâhili hoparlörler de TV izleme deneyimini büyüleyici kılan bir diğer özellik. 8.1 kanala sahip olan kablosuz HW-H7500 model Curved Soundbar ise fuarda surround ses özelliği ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu