Sararan Beyaz Plastik Eşya Nasıl Temizlenir?

24

Yaz aylarında bahçe, balkon ve teraslarda kullanılan plastik eşyalar zamanla güneşin etkisiyle sararabilir. Saran masa, sandalye ya da şezlonglar birkaç yöntem ile kolayca temizlenebilir.

Sararmış Plastik Beyazlatma

Sirke İle Temizlik

Sirke, parlatıcı ve ağartıcı özelliği olan doğal bir maddedir. Bu maddenin zarar verici, aşındırıcı etkisi az olduğundan dolayı en güvenli uygulanabilecek yöntemlerden bir tanesidir.

Derin bir kap içerisine ılık su koyunuz ve koyduğunuz ılık suyun içerisine bir çay bardağı sirke koyunuz. Hazırlamış olduğunuz sirkeli su içerisinde ıslattığınız pamuklu bez ile beyaz eşyalarınızı siliniz.

Bu işlemden sonra mutlaka duru su ile beyaz eşyalarınızı silin ve ardından kurulayın. Kurulama işlemi kesinlikle unutulmaması gereken bir adımdır, her uygulamadan sonra kurulama işlemi yapılmalıdır.

Cif İle Temizlik

Cif, sararmış eşyaları beyazlatmak için evlerde ev hanımlarının sıklıkla başvurduğu bir maddedir. Özellikle yağ lekelerinden ve sigaradan dolayı meydana gelmiş olan sararmış beyaz eşyaları beyazlatmak için etkili bir yöntemdir.

Cif ile temizlik yaparken kullandığınız materyalin sert yapılı olmadığına emin olunuz aksi halde beyaz eşyalarda çizik oluşmasına sebep olabilirsiniz. Cif ile temizlik yaptıktan sonra ılık suda ıslattığınız bir bez ile son aşama olarak silmeyi unutmayınız.

Kolay gelsin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu