Sebze baskısı ile eşyalarınızı yenileyin

Çekmeceli dolabınız veya komodininiz eskidi ve siz artık onu, çöpe atmak niyetindesiniz. Bu eşyanızı çöpe göndermeden önce bir kez daha düşünün ve onu, sebze baskısı ile yenilemeyin deneyin.

Malzemeler:

  • Astar boyası
  • Zımpara
  • Bez
  • Bıçak
  • Kıvırcık salata
  • Fırça
  • Farklı renklerde akrilik boya

Yapılışı:

Eskiyen çekmeceli dolabınızı veya komodininizi zımparalayın ve ardından temiz bir bez ile üzerinde hiçbir toz zerreciği kalmayana dek temizleyin. Ardından, astar boya ile eşyanızı boyayın ve kurumasını bekleyin.

Kıvırcık salatayı, baskıya hazırlanmak için ise; keskin bir bıçak ile kıvırcığın üst kısmını düzgünce kesin. Baskıda kullanacağınız kısım, kıvırcığın koçanı olacaktır.

Elinizde tuttuğunuz koçanı, fırça ve akrilik boya yardımıyla boyayın. Bu esnada, boyanın koçanın her tarafında eşit miktarda yayıldığına dikkat edin. Oluşturduğunuz damgayı, mobilyanız üzerine hafifçe bastırın. Koçanı, üzerindeki boya bittikçe tekrar tekrar boyayın.

Kıvırcık salata ile baskı yaptığınızda, mobilyalarınız üzerinde gül motifleri oluşacaktır. Bunun haricinde, 2,5 litrelik bir pet şişesinin altı kısmıyla da mobilyalarınıza aynı işlemi uygulayabilirsiniz. Pet şişenin alt kısmını, boyaya batırın ve ardından baskı uygulamak istediğiniz eşyaya, şişenin alt tarafını hafifçe bastırın. Elde edeceğiniz görsel, bir papatyanın yaprakları olacaktır.

Astar boya ve akrilik boya renklerinin seçimi ise, tamamen sizin zevkinize kalmış bir durumdur. Dilerseniz, mobilyanızın tümünü aynı renge boyayın, dilerseniz yanlarını aynı, ön ve arka kısımlarını farklı renge boyayın.

Bu yöntem ile eşyalarınızı yeniden dekorasyonun bir parçası haline getirin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu