Seferihisar %100 Ekolojik Pazarı

Seferihisar %100 Ekolojik Pazarı 15 Haziran 2013 tarihinde, Türkiye’nin en çevreci, en sosyal ve kültürel, en yerel-yerli ve en ucuz organik pazarı olmayı hedefiyle faaliyete başladı.

%100 Ekolojik Pazarlar, ekolojik tarımın yaygınlaşarak gelecek kuşaklar için daha güzel bir dünya ve sağlıklı bir toplum yolunda da dönüşüme hizmet ediyor. Seferihisar %100 ekolojik pazarı da bu amaçla yola çıktı.

Seferihisar %100 Ekolojik Pazarda yer almak isteyen üreticiler arasında öncelik Seferihisarlı çiftçilerin. Pazarda İzmir ve komşu şehirlerden gelen çiftçiler, kendi ürününü katma değerli ürüne dönüştüren üreticiler ve diğer paketli ürün satan firmalar yer alabiliyor.

Seferihisar %100 Ekolojik Pazarda ithal ürünlere yer verilmiyor ve “yerellik en temel kriterlerden biri”. Seferihisar %100 Ekolojik Pazarın da bir başka iddiası en sosyal ve kültürel pazar olmak.

Her Cumartesi: Seferihisar Köy Pazarı Önü

Ulaşım: İzmir den otoban ile Seferihisar’a ayrıldıktan sonra yol üstündeki Shell Benzinliğin hemen karşısında Ulamış Köyü girişinde ahşap iki katlı kafesi ve ahşap mimarisi ile görülen otantik alanda kuruluyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu