Sehpa, avize ve kitaplık seçimi için öneriler

Ev eşyası satın alırken ani kararlar vermemek ve doğru seçimler yapabilmek, bazı bilgilerin edinilmesi ile mümkündür.

Sehpa, her mekânın tamamlayıcısı olan, kullanışlı bir üründür. Bulunduğu mekânda, formları ve tarzları ile dikkat çeken sehpaları satın alırken, bir ön bilgi edinmek önemlidir. Bu nedenle, seçim yaparken kullanılan malzeme ve modele dikkat edilmesi önerilir. Fazla klasik ya da çok modern modellerden uzak durulması ve ara modellerin tercih edilmesi önerilir.

Kullanılacak odanın orantısı ve ölçülerine göre, doğru bir aydınlatma yapılması önemlidir. Büyük ve gösterişli avizelerin, mekânı boğduğu unutulmamalıdır. Avize tercihinde de, küçük ölçekli bir seçimin, her zaman doğru bir aydınlatma olmadığı bilinmelidir.

Kitaplık seçiminde, rafları ve iskeleti dayanıklı olan modellerin tercih edilmesi önerilir. Bu seçim, sayıca fazla kitabı olanlar için, özellikle dikkat edilmesi önerilen bir konudur. Kitap ağırlığı ile rafların zaman içerisinde eğilmemesine ve formunun bozulmamasına özen gösterilmelidir. Bunun için rafların belli aralıklar ile ters çevrilerek kullanılması önerilir. Ayrıca, sabit raflar yerine, ayarlanabilir rafların satın alınması, daha kullanışlı olacağından tavsiye edilir.

Siz de, bu öneriler ile kendi mekan tasarımınıza uygun, kullanışlı mobilyalar seçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu