Sehpadaki Bardak İzlerinden Kurtulma Yöntemi

Sıcak bardaklar, bardak altlığı olmadan konulduklarında, bazı sehpa ve orta masalarda iz bırakır. Daire şeklindeki bu izlerden kurtulmanın da bir yöntemi var.

Orta masaların ve sehpaların malzemesine göre dayanıklılıkları da farklılık gösterir. Bazı masa ve sehpaların üzerinde mutlaka bardak altlığı kullanmak gerekir. Aksi takdirde, sıcak bir bardak masa ve sehpanın üzerinde, daire şeklinde açık renkli bir iz bırakabilir.

Bu daire şeklindeki izler, masa ve sehpaların eski ve yıpranmış görünmesine yol açar. Bu izlerden kurtulabilmek için, bir bez, biraz kolonya ve çakmak yeterli olacaktır. Yalnız, ateş kullanılacağı için, bu işlemi yaparken çok dikkatli olmak gerekir. Aksi takdirde, istenmeyen sonuçlar doğabilir. Bu işlem sırasında tek kişi olmamak da, gerekli bir durum halinde diğer kişinin ekstra bir bezle ani müdahale edebilmesi bakımından faydalı olabilir.

Büyükçe bir bez, biraz kolonya ve bir çakmak gerekli olan malzemelerdir. Masa veya sehpanın üzerinde ve çevresinde tutuşabilecek hiçbir eşya olmadığından emin olun. İzin olduğu yere biraz kolonya dökün. Kolonyayı çakmak ile sadece bir saniye için tutuşturun. Hemen akabinde elinizdeki büyük bez ile ateşi söndürün. Bu işlemin sadece bir ya da iki saniye sürmesi gerekir. Aksi takdirde, tehlike arz edebileceği gibi, masa veya sehpanıza da zarar verebilirsiniz.

Bu bir-iki saniyelik işlem sonrasında, daire şeklindeki sıcak bardak izinin tamamen yok olduğunu göreceksiniz. Bu sayede, orta masa ve sehpanız yeniden yepyeni görünümüne kavuşabilir.

Güle güle kullanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu