Serinleten Yaz İçecekleri

Havalar ısındı, serinlemenin vakti de geliyor. Yaz mevsiminin tadını buz gibi kokteyllerle çıkarabilirsiniz.

Yaz sıcaklarında serinlemenin en iyi yolu, kuşkusuz çeşitli meyvelerle hazırlanan yaz kokteylleridir. Kokteyller, içeceklerin, uyum sağladıkları diğer içecek ve meyvelerle karıştırılarak hazırlanır.

Püf noktaları

  • Kokteyl süslemek, sunumu zenginleştirir. Kokteyl süslemek için farklı malzemeler kullanılabilirsiniz. Meyve dilimleri, renkli karıştırma çubukları veya şeker parçaları, ideal süsleme araçlarıdır.
  • Kokteyl hazırlarken kokteylin tadını ve ekleyeceğiniz garnitürün görüntüsünü eşleştirin.
  • Kokteyl garnitürlerini hazırlarken, zeytin, küçük limon, portakal kabuğu, çilek, arpacık soğan, çekilmiş kahve, muz, kiraz gibi malzemeleri kullanın. Kokteyllere en çok yakışan garnitürler bu malzemelerden oluşur.
  • Sert içkilerin yanında en çok limonu tercih edin. Limonu, ince dilimler halinde keserek, bardak kenarında veya içinde kullanabilirsiniz.

Frozen

Çilekli Frozen

Frozen, yani buzlu içecekler, buz veya dondurmayla yapılır. Genellikle kırılmış veya küp buz kullanılır. Buzlu içeceklerin üstüne meyve dilimleri, çırpılmış krema, yenebilir çiçek veya şekerleme gibi tatlar eklenebilir.

Frozen içeceklere tercihe göre alkol eklenebilir, ancak az alkol içerirler. Tatlarından dolayı, yemek sonrası tercih edilebilirler.

Buzlu Çaylar

Buzlu Çaylar

Çay demlerken bir bardağa yaklaşık bir çay kaşığı çay gerekir. Kişi ve içilecek bardak sayısına uygun çay miktarı demliğe konulurç Üzerine kaynar su eklenerek, çay yaprakları kısaca çalkalandıktan sonra, bu su dökülür.

Demlik kaynar suyla doldurulur ve sıkıca kapatılarak çay renk ve koku bakımından uygun hale gelene dek kısık ateşte demlenir.  Demlenen çay, süzülerek bir sürahiye doldurulur. İçine küp buz, limon dilimleri, nane yaprağı ve şeker konularak, servis yapılır.

Şeker miktarı tercihe bağlıdır. Buzlu çayın içine şeftali suyu gibi zevke uygun meyve suları da eklenebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu