Sevgililer Günü Festivali Başladı

Sevgililer Günü Festivali başladı. Sevgililer Günü için hediye arayanlara birçok alternatif sunan festival ziyaretçilerini bekliyor.

Potlaç Kadın Kooperatifi’nin düzenlediği ve satılan tüm ürünlerin el emeği göz nuru olduğu Sevgililer Günü Festivali 31 Ocak – 14 Şubat tarihleri arasında saat 11.00 ile 19.30 saatleri arasında sizleri ziyarete bekliyor. El emeği ürünler alıp sevdiğinizi sevindirebilirsiniz. Festival, Feneryolu tren istasyonuna 1 dakika uzaklıkta.

Adres: Feneryolu mah. Bağdat cad. No: 131 Kadıköy

Ulaşım: Gebze-Halkalı trenine binip Feneryolu istasyonunda indiğinizde 1 dakika yürüyerek festival alanına ulaşabilirsiniz.

Potlaç Kadın Kooperatifi Ne Yapıyor?

Kadınların kendi hayatları üzerinde söz sahibi olmalarını, sosyal ve ekonomik yönden güçlenmelerini destekleyen Kadıköy Belediyesi tarafından 2016 yılında başlatılan Potlaç Projesi ile kadınlar kısa sürede büyük bir dayanışma ağı ördüler.

Kadıköy Belediyesiyle ilişkilenen, başvuran, Pazaryeri ve Dükkandan faydalanan kadınların, ağ kurmasını ve birbirleriyle ilişkilenmesini, ürettiklerini satma ve gelir elde etme konusunda bir arada faaliyet yürütmesini sağlayan Potlaç Projesi, Potlaç Atölye’nin de açılması ile birlikte kadınların birbirleriyle kalıcı bağlar kurmasını sağladı, kadın dayanışmasını güçlendirdi.

Potlaç Atölye aracılığıyla kadınlar birbirleriyle tanışıyor, deneyim aktarımında bulunuyor, birbirlerine projeyi aktarıyor, dostluklar, çalışma grupları kuruyor veya profesyonel işbirlikleri geliştiriyor. 110 kadınla başlayan Potlaç ağında şu an (2019 Şubat ayı itibariyle) 1060 kadın yer alıyor ve ağ her geçen gün büyüyor.

Potlaç Projesi tüm faaliyet alanları (Pazaryerleri, Dükkan, Atölye) ile birlikte, kadınların kamusal alanda var olmasına, irade ve karar geliştirmelerine olanak yarattı, aynı zamanda kadınların ekonomik güçlenmesi alanında ihtisaslaşmış bir sosyal destek biçimini inşa etti. Proje, yerelde yaşayan ve Potlaç ağına dahil olarak örgütlenen kadınlar ve Belediye arasında bir temas noktası oluşturdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu