Sezen Aksu’dan Türk Çayının Üretimine Destek için Şarkı

Türkiye’de üretilen çayın karşı karşıya kaldığı sorunları ortadan kaldırmak için çalışmalar yapan Eksik Olma Platformu’na Sezen Aksu çektiği video klip ile destek verdi.

Türkiye’de ilk kez Cumhuriyet yıllarında ekilen çay tohumlarının ekonomik ömrünün bitmek üzere olduğuna dikkat çekmek ve buna karşı önlem almak amacıyla oluşturulan projede, çay seven herkes desteğe çağırılıyor. Sürdürülebilir Çay Tarımı için farkındalık yaratmayı hedefleyen Eksik Olma Plartformu, Sezen Aksu’nun Eksik Olma şarkısı ile daha fazla kişiye ulaşmayı hedefliyor.

eksik-olma

“Çay üretimini ülkemizin ayrılmaz bir parçası kılmak için sürdürülebilir çay tarımını hayata geçirmeliyiz. Bu amaç için gelin siz de el verin, destek verin, eksik olmayın.” sözleriyle çay üretimine destek veren Sezen Aksu, Eksik Olma Platformu’na destek olan ilk isimler arasında yer alıyor.

 

Sürdürülebilir Çay Tarımı kapsamında, 2014 yılında çay çiftçisi kadınlar, Türk çayının karşı karşıya kaldığı sorunları duyurmak amacıyla çeşitli kampanyalar yapmış ve bunların sonucunda Eksik Olma Platformu kurulmuştu. Türkiye’nin çay üretimine destek olmak ve Eksik Olma Platformu’nun çalışmaları hakkında bilgi almak için www.eksikolma.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu