Sıcak içecek servisinde fark yaratın

Kışın soğuk günlerinde mufağınızda hazırladığınız sıcak içecekleri servis ederken bir iki ufak detay ile fark yaratabilirsiniz.

Mutfağınızda hazırladığınız sıcak içecekleri servis ederken, sunum büyük önem taşır. Aynı içeceği farklı bir sunumla servis ederek, çok farklı bir tepki alabilirsiniz. Çok ufak birkaç detay ile sıcak içecek servisiniz son derece hoş ve orjinal bir görünüme bürünebilir.

Sunacağınız sıcak içeceğin türüne göre uygun olduğunu düşündüğünüz uygulamaları yapabilirsiniz. Bardağa içeceği koymadan, kenarlarını ıslattıktan sonra, toz şekere batırarak, bardak kenarlarının çepeçevre bembeyaz toz şeker ile kaplanmasını sağlayabilirsiniz. Bir limon kabuğunun etrafına karanfiller dizdikten sonra, bu limon kabuğunu bardağın kenarına geçirebilirsiniz. İçeceği servis ettiğiniz bardağın kenarına bir iki tarçın çubuğu bırakarak, sadece tat duyusuna değil, koku ve görme duyularına da hitap edebilirsiniz. Bir sunumda ne kadar fazla duyuyu harekete geçirebilirseniz, sunumunuz o denli büyük bir beğeni ile karşılanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu