Sigortalı Taşımacılık Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evden eve taşınırken mobilyaların zarar görmesi ev sahipleri ve taşıma firmaları arasında sorun yaşanmasına neden olur. Sigortalı taşımacılık bunu önleyebilir.

Taşınmayı düşünüyorsanız, bu tür sorunlarla karşılaşmamak için, çalışmak istediğiniz nakliyat firmasının sigortalı taşımacılık yapıp yapmadığını öğrenin.

Sigorta şirketleri nakliyat sigortalarını üç ayrı başlık altında topluyor.

Sigortalı Taşımacılık

Tam Ziyan

Eşyalarınızın nakliyatı gerçekleştiren araçla birlikte ziyan olması halinde bu sigorta geçerlidir.

Dar Teminat

Taşınan eşyanın ve taşımayı gerçekleştiren aracının taşıma sırasında birlikte karşılaşacakları bir riziko sonucunda uğrayacakları zararı sigorta altına alır. Eşyaların çalınması ve ıslanması bu sigorta kapsamında değildir.

Geniş Teminat

Eşyaların alınan yerden teslim edilecek yere ulaşıncaya kadar karşılaşabileceği tüm zararları kapsar. Yükleme ve boşaltma sırasında meydana gelebilecek hasarlar bu teminat kapsamında değildir.

Evden eve nakliyat firmaları genellikle tam ziya kapsamında sigorta yapmaktadırlar. Yani eşyaların taşınma sırasında araçla birlikte başına bir şey gelmesi ve araçla birlikte tamamen ziyan olması sonuncunda sigortayı devreye sokarlar. Tam ziya teminatın üstüne gereken farkı koyarak eşyalarınızı diğer sigortalardan da yararlandırabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu