Şık bir antre için 12 püf noktası

Birkaç basit öneriyle antrenizin, misafirlerinize etkiyeci bir karşılama yapmasını sağlayabilirsiniz.

1. Antrenizi iyi planlayın. Yanlış planladığınız bir antre evin tüm dekorasyonunu etkiler.

2. İşlevsel olmasına özen gösterin. İhtiyaçlarınızı karşılayan bir kullanım alanı yaratmak önceliğiniz olmalı.

3. Antrenizin, evin diğer odalarıyla uyum içinde olmasına özen gösterin.

4. Aydınlatmalar ve şık birkaç dekorasyon ürünü antrenizin görünümünü tamamen değiştirecektir.

5. Klasik dizayn edilmiş bir eviniz varsa duvara asacağınız nostaljik fenerler  konuklarınıza hoş bir karşılama olacaktır.

6. Vurgulamak istediğiniz objeyi ışıklandırın. Örneğin beğendiniz bir tabloyu birkaç farklı lamba ve ışık oyunları ile vurgulayabilirsiniz.

7. İster modern ister klasik döşenmiş bir evi, cilalı bir masanın üstünde yer vereceğiniz kristal bir vazo veya kase ile ortama asil bir görünüm katarsınız.

8. Döşeme malzemesini doğru seçin. Antrenizi sıkıcı olmaktan çıkarıp kendine özgü şık bir görünüm kazandırmak için mozaikler, ahşap ve taş gibi malzemelerde kullanabilirsiniz.

  1.   Eski tasarım bir eviniz varsa şık bir parke yüzeyin üstünde boy gösteren özel bir halı antrenizin havasını değiştirecektir.

10. Antrenizde özgürlüğünüz kısıtlanmamalı. Mevcut mobilyalarınızı kullanarak oturacak bir yer, anahtar, mektup, fatura ve gazeteler için uygun bir alan oluşturabilirsiniz.

11. Boy aynası, antrenizin vazgeçilmezidir. Evden çıkarken son kontrollerinizi yapabilmeniz açısından işlevseldir.

12. Antrenizi kalabalığa boğmayın. Duvarları açık renk tonlara boyatın.

Antreniz sizi anlatsın

Antrenizi şekillendirmeye başlarken, sıradan bir antrenin nasıl olması gerektiğini değil, sizin kişiliğinizi ne tarz bir antrenin temsil etmesini istediğinizi düşünün. Çocuk ruhluysanız, etrafınızda, sevimli ve renkli aksesuvarlar ve dekorasyon objeleri bulundurmaktan çekinmeyin. Modern hatta çılgın mekanlardan hoşlanan biriyseniz, tasarımıyla ön plana çıkan sandalye ve koltuklarla şık ve çarpıcı bir tezat yaratın

Pratik olun

Sadece sık kullandığınız şapka, giysi ve ayakkabılarınızı antrede bulundurun. Geri kalanı elinizin hemen altında yer işgal etmesin. Ayrıca ince, uzun ayaklı vestiyerler antreyi verimli bir şekilde kullanırken minimum yer kaplar. En renkli ürünlerinizi üste asın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu