Şık Bir Masa Nasıl Hazırlanır?

Şık bir masanın altın kuralları vardır. Hepsinin uygulanması ile kusursuz şıklıkta bir masa hazırlayabilirsiniz.

Masa düzeni davetin türüne değişiklik gösterir. Resmi ya da özel bir davet için birbirinden farklı masalar hazırlanır. Misafirlerin yakınlığına göre de farklı hazırlıklar yapılır. Konsept bir parti için hazırlanacak masalarda daha rahat seçimlere yer verilebilirken, bir nişan yemeği için daha ciddi bir masa hazırlamak gerekebilir. Fakat hepsi için temelde benzer yerleşim özellikleri vardır. Sadece kullanılan malzeme ve adetleri değişir.

Öncelikle nasıl bir davet olacağını bilinmelidir. Sonrasında konuklar belirlenmeli ve ardından masa düzeni düşünülmeye başlanmalıdır. Can alıcı nokta da burasıdır. Yemek takımlarınız, masa örtünüz, çiçekleriniz ve diğer aksesuarlarla birlikte masanın yerleşimi çok önemlidir.

Son zamanlarda bu ayrıntıların yanı sıra masalarda mönü kartlarına da yer verilmektedir. Misafirleri yemekte neler olacağı hakkında bilgilendirmek için kullanılan bu kartlar da masaya şıklık katmaktadır.

Masada kullanılan her malzeme birbiriyle uyumlu olmalı ve olması gerektiği yere yerleştirilmelidir. Hepsi temiz olmalıdır. Masa, misafirlerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanmalıdır. Herkesin masadaki malzemelere ulaşımı kolay olmalıdır. Bunun için gerekirse sehpa gibi aparatlar kullanılabilir.

İşte masa düzeninden sofralarda çiçek kullanımı, masa örtüsü seçiminden peçetelere kadar şık bir masa hazırlamak için önerilerimiz:

Masa düzeni nasıl olmalıdır?

Sofralarda çiçek kullanımı

Masa örtüsü seçimi nasıl olmalıdır?

Peçeteler yemek masasına nasıl yerleştirilir?

Bu bilgiler ışığında siz de şık bir sofra hazırlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu