Şık Bir Self Servis Sunumu

Ev davetlerinde self servis büfesinde basit bir renk uygulaması ile çok şık bir sunum hazırlayabilirsiniz.

Ev davetlerinde özellikle davetli sayısı fazlaysa, self servis yoluna gidilir. Bir büfe kurulur ve tüm davetlilerin kendi servislerini almaları istenir. Self servis hem davet sahibi, hem de davetliler açısından daha informal ve pratik bir çözümdür.

Evinizde self servis olarak kurguladığınız bir davet için hazırlık yaparken, büfenin göz alıcı ve şık kurulmuş olması da önemlidir. Ufak detaylara önem vererek fark yaratabilir ve misafirlerinizi memnun edebilirsiniz. 

Büfe üzerinde tabaklar ve çatal bıçak takımlarının hem şık, hem de düzenli bir şekilde sunulması için tabaklarınızı dizdikten sonra çatal bıçaklarınızı renkli, ince bir kurdele ile birbirine bağlayarak, bardakların içine yerleştirin. Bardaklarınızı renkli seçmenizi ve kurdele renginizi de bardak renginizle uyum içinde seçmenizi öneririz. 

Büfeniz renkli bardaklar içindeki,  birbirine renkli kurdelelerle bağlanmış çatal bıçak takımları ile her zamankinden şık görünecektir. Büfenin kenarlarına da aynı tonlarda taze çiçeklerle bir aranjman yerleştirerek, çok pratik bir sunumu, son derece şık bir şölene dönüştürebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu