Kumaş Peçeteler

Kumaş peçeteler hakkında genel bilgiler.

Şık bir sofranın, ya da incelikle düşünülmüş bir davetin olmazsa olmazı peçetelerdir. Peçeteler günümüzde sayısız desen ve çeşitte üretilmektedir. Kağıt peçeteler daha informal ortamlarda, kumaş peçeteler ise formal davetlerde kullanılmaktadır.

Kumaş peçeteler kullanım alanlarına göre farklı ebatlarda olabilir. İçecek peçetesi genellikle karedir ve içecek ve ordövrler servis edilirken kullanılır. Öğle yemeğinde kullanılan kumaş peçeteler birkaç santim daha büyük, akşam yemeği için kullanılan kumaş peçeteler ise diğerlerinden de büyüktür. Kumaş peçetelerin ebatları en az 40×40 cm olmalıdır. Peçete kullanımındaki mantık; ne kadar fazla yemek varsa, o kadar yemek dökülme riski olduğu, bu nedenle de o denli büyük peçeteye ihtiyaç duyulacağıdır.

Kumaş peçeteler farklı desen ve kumaşlarda satın alınabilir. Hatta masa örtüsü ile takım oluşturan kumaş peçeteler de bulunabilir. Genellikle 6’lı ve 12’li setler halinde satılırlar. En kaliteli kumaş peçetler iplik sayısı yüksek ve keten pamuk karışımı peçetelerdir. İşlemeli kumaş peçeteler de özellikle elegan davetlerin vazgeçilmezidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu