Sineklik Nasıl Takılır?

Sineklik nasıl takılır? Pencerelerde kullandığımız sineklik eve böceklerin ve sineklerin girmesini engeller.

Havalar ısınıyor, doğa canlanıyor, sineklerin de vakti geliyor. Sinekleri evimizden uzak tutmak için basit bir çözüm var. Pencerelerimize sineklik takarak onlardan uzak kalmamız mümkün.

Sineklik takmak içinölçü gerekir. Ölçüyü aldıktan sonra ne kadar malzeme gerektiği de belli olur. Böylece sinekliğimizi takabiliriz.

Sineklik Montajı

Ölçü almak için metre kullanılmalıdır. Öncelikle takılacak yerin iç yüzeyinin ölçüsü alınmalıdır. Ölçü alındıktan sonra sineklik alınır. Sineklikle beraber paketten çift katlı bant da çıkar. Bu bantları çerçeveye yapıştırmak gerekir. Sineklik alınan ölçüye göre kesilmelidir. Ardından montaj yapılacak pencere temizlenmeldir. Kuruması beklenir. Böylece bantın ömrü daha uzun olur. Ardından montaja geçilir. Öncelikle işleme çerçeveden başlanır. Yapışkan bantlar çerçeveye monte edilir. Ölçülere uygun olarak sineklik makas ile kesilir. Kestikten sonra sineklik dikkatlice çerçeveye yapıştırılır. Baskı uygulanarak sineklik iyice sabitlenir.

Sineklik Nasıl Takılır

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Sineklik asla sıcak su ile temizlenmemelidir. Hem bantlar zarar görür hem de sinekliğin yapsı bozulabilir. Bu sebeple temizlik yaparken ılık ya da soğuk su kullanılmalıdır.
  • Pencere açılıp kapatılıren sinekliğin üstüne çok fazla baskı uygulanmamalıdır. Teller kırılabilir.
  • Tellerin düzelmesi için kesinlikle ütüleme işlemi de yapılamamalıdır. Ütü tellere zarar verir.

Bu uygulamaların sonunda sineklik uzun yıllar boyunca kullanılabilir.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu