Bakım Onarım

Sineklik Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında açık kapı ve pencereden yalnızca serin hava değil, haşereler de gelmektedir. Evinizi ve kendinizi pencerelere takacağınız sineklik ile haşerelerden koruyabilirsiniz.

Havaların ısınmasıyla birlikte kapı pencereler açılıyor ve rüzgarla birlikte haşerelerden evlere doluşuyor. Canlılara zarar vermeden kendinizi korumanız mümkün. Kapılara takacağınız sineklik haşereleri evinizden uzak tutacaktır.

Özellikle ahşap malzemeden yapılan sineklik pencereler ile tam bir uyum içerisinde olur. Fakat siz dilediğiniz başka bir malzemeyi de(PVC ya da kolay kesilebilen başka bir plastik) kullanabilirsiniz.

Malzemeler

 • Makas
 • Mezura
 • Bıçak
 • Tel, hasır veya plastik, ışık geçiren düz kumaş
 • Ahşap şeritler
 • Ahşap tutkalı
 • Metal şeritler

Yapılışı

Sinekliği takacağınız pencerenin çevresini mezurayla ölçün. Sinekliğin pencereye monte edilebilmesi için ölçüleri doğru almanız çok önemlidir.

Aldığınız ölçülere uygun olarak dört parça çıta kesin. Bu parçaları ahşap tutkalı ile birbirine tutturarak dikdörtgen bir şekil elde edin.

Elde ettiğiniz çerçevenin dışından metal şeritler geçirin. Bu şeritleri de tutkal yardımıyla iyice sabitleyin.

Metal şeritlere tutkal sıkın ve perdeleme amaçlı kullanacağınız malzemeyi (tel, hasır, tül ya da ışık geçiren düz kumaş bez) tutkala bastırın. Kumaşın iyice gergin olduğundan emin olun. İyice yapışana kadar baskı uygulayın.

Makas yardımıyla perde malzemesinin artan kısmını kesin. Tutkalın iyice kuruduğundan emin olun.

Sinekliğiniz hazır, artık pencereye takabilirsiniz. Böylece sineksiz ve rüzgarlı yaz günlerini keyfini çıkarabilirsiniz.

1 Yorum

 1. tereo

  28 Aralık 2018 at 10:39

  dikey açılır pencere,yatay açılır kapı,duble açılır ,gezer sistem ,eşiksiz sitem sineklikler yapılabiliyor,pencerelerde,kapılarda,cam balkonlarda,teraslarda vb heryerde kullanılabilir,sivrisinek deyil sadece tüm uçan hayvanlrdan korunabilirsiniz,piyasada işini yapan firma sayısı az herkez üşkağıtcı ama konusunda en iyi firma bende ustalardan duydum pilesan sineklik sistemleriymiş,adamlar dünyaya birçok ülkeye sineklik malzemesi satıyuorlar bırakın türkiyeyi,bu işte profesyonellermiş.

Bu konu hakkında fikriniz bizim için önemli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.

Evhayat'a katılın!

Evhayat'taki yeniliklerden haberdar olmak için abone olun.

Bize katıldığınız için

teşekkür ederiz.