Şişme Havuz Nasıl Tamir Edilir?

Hava kaçıran şişme havuzu, şişme havuz yapıştırıcısı ile onarabilirsiniz. O halde Şişme havuz nasıl tamir edilir?

Şişme havuz, yaz aylarında sıcak havalardan bunalan çocukların hem sakinleşmesini, hem de eğlenmesini sağlayarak, çocukların keyifli vakit geçirmesini sağlayan araçlardan biridir. Özellikle bahçeli alanlar için ideal olan şişme çocuk havuzu, çocuğun eğlenmesini sağladığı gibi, sıcak havalardan daha az etkilenmesine de yardımcı olur.

Ama şişme havuzlar zaman zaman hasar görebilir. Peki bu durumda şişme havuz nasıl tamir edilir?

Şişme Havuz Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarında bahçe, balkon, teras gibi alanlarda konumlandırılan ve çocukların eğlenmesini sağlayan şişme çocuk havuzu kullanırken de dikkat edilmesi gerekenler vardır.

  • Şişme çocuk havuzunda su, 3-4 saatte bir değiştirilmelidir.
  • Çocuklar, havuzun içerisinde dahi olsa, güneşten etkilenebilir. Bu nedenle, şişme çocuk havuzu, gölge bir alanda konumlandırılmalıdır.
  • Şişme çocuk havuzları, çocukların yaşlarına göre ayarlanabilir özellikler içerse dahi, çocuklar sıklıkla kontrol edilmelidir.
  • Çocukların havuzun içerisine yiyecek ya da suyun dışındaki sıvı maddeleri atmamasına dikkat edilmelidir. Suyun içerisine farklı maddelerin karıştırılması çocuk sağlığını tehdit edecektir.
  • Çocuklar, şişme havuzu nasıl kullanacakları konusunda uyarılmalıdır. Çocuğun havuza sert bir şekilde atlaması vb. durumlarda yaralanabileceği açıklanmalıdır.

Şişme havuz tamiri için özellikle yumuşak plastik yapıştırıcılardan kullanmalısınız. Bunları yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Peki bu ürün nasıl uygulanır?

Şişme Havuz Nasıl Şişirilir?

Havuzlar farklı ölçülerdedir, fiyatları da bu ölçülere göre belirlenir. İhtiyaca uygun pek çok şişme havuz modelleri vardır. Havuz el pompaları veya elektrikli pompalarla şişirilir. Pompalar ürünün içerisinde yer alır. El pompaları manuel olarak kullanılır. Elektrikli pompalar ise elektrikle otomatik şişirmeye başlar.

Şişme Havuz Tamiri

Şişme havuz tamiri için şişme havuz yapıştırıcısı bulunmaktadır. Ürünün ambalajında tamir için bir parça vinil plastik yer alır. Bu parçayı delik veya yırtığın büyüklüğüne göre yuvarlak kesin ve yapıştırıcıyı her iki yüzeye de tamamen sürün. 5 dakika kurumasını bekleyin.

Parçaları birleştirin ve birkaç saniye iyice bastırın. 6 saat bekleyin. Ardından havuzu tekrar kullanabilirsiniz.

Eğer hava kaçıran alan büyük ise yama yapmak da gerekebilir. Yamanın her iki yüzeyine de ince bir tabaka sürüp 5-10 dakika bekleyin, daha sonra yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra mengene ile sıkıştırılmalı veya üzerine ağırlık konulmalı ve 48 saat beklenmelidir.

İyi eğlenceler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu