Sofrada Peçete Kullanımı

Masada peçete kullanımı ufak bir detay gibi görünse de, aslında en baştan doğru konumlandırıldığında, masanın tasarımında büyük rol oynar. Şık sofralarda, yeni yıkanmış, tertemiz kumaş peçetelere yer verilmelidir.

 Kumaş peçeteler formal bir masanın olmazsa olmazıdır. Kumaş peçeteleri büyük kare şeklinde iyice ütüleyerek, masaya yerleştirebilir, ya da onlarca yöntemden biri ile şekil vererek katlayabilirsiniz.

  • Katlamak için ağır keten kumaştan peçeteleri tercih edin çünkü bu kumaş kolalandığında jilet gibi olur.
  • Sade kumaş peçeteler, çoğu katlama tekniği için idealdir.
  • Yemek ne tür olursa olsun, kumaş peçeteler çok temiz ve iyice ütülenmiş olmalıdır.
  • Belirgin deseni olan kumaş peçeteler kullanıyorsanız, bunları sade bir şekilde katlamanız gerekir. Ne var ki, sade kumaş peçeteler daha karmaşık katlama teknikleri için uygundur.
  • Kumaş peçete katlarken basit tasarımlardan başlamak en iyisidir. Zaman içinde kumaş peçete katlama tekniklerinde ilerleyebilir, daha karmaşık katlamalar deneyebilirsiniz.

Parti peçeteleri

Kağıt peçeteler, kumaş peçetelere göre çok daha pratiktir. Büyük ve kalın peçeteler seçin ki hemen dağılmasın. Informal partiler için değişik renklerde farklı peçete çeşitleri kullanabilirsiniz. Peçeteleri ortadan ikiye katlayın ve bir sepetin içine yerleştirin. Üzerine de bir peçete ile çiçek yapıp, yerleştirin.

Kağıt peçeteler mangal partileri için de idealdir. Bir bahçe masası hazırlarken, her kişi için iki ya da üç farklı renkte peçete yerleştirin. Yağlı etler ve kemikli etler için ihtiyaç olacaktır.

Bir büfe hazırlıyorsanız, olası dökülmeler için çok sayıda yedek peçete bulundurmanız gerekir. Misafirlerin çoğu zaman peçetelerini muhafaza etmediklerini ve genellikle tatlı için bir başka peçete kullandıklarını da aklınızda bulundurun.

Sofradaki peçete seçimini ve yerleşimini doğru şekilde organize ederek, yemek masanızın özenli ve şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu